نوشته شده در 1394/11/22
حمله ی منتقدان به فیلم جدید آل پاچینو

حمله ی منتقدان به فیلم جدید آل پاچینو

فیلم جدید آل پاچینو با عنوان "خلافکاری" ، قرار بود فیلمی مهیج و نفسگیر از آب دربیاید اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که نتیجه ی کار اصلا به مذاق منتقدان و البته تماشاگران خوش نیامده است .

فیلم جدید آل پاچینو با عنوان "خلافکاری" ، اولین تجربه ی کارگردانی شینتارو شیموساوا ، تهیه کننده ی سری فیلم های ترسناک "کینه" است که قرار بود فیلمی مهیج و نفسگیر از آب دربیاید اما شواهد و قراین حاکی از آن است که نتیجه ی کار اصلا به مذاق منتقدان و البته تماشاگران خوش نیامده است .

 

"خلافکاری" هم به نظر می رسد دنباله ای است بر روند فیلم های نا امید کننده ی یکی از افسانه ای ترین بازیگران تاریخ سینما . پاچینو با وجود اینکه امسال نامزد دریافت جایزه ی گلدن گلوب شد اما نزدیک به دو دهه است که در فیلمی که در حد و اندازه های خودش باشد ، بازی نکرده است . البته شاید بتوان فیلم های معدودی چون "بی خوابی" ، "تاجر ونیز" و فیلم تلوزیونی " تو جک را نمی‌شناسی" را از این قاعده مستثنی دانست .


منتقدان سینما در روزهای اخیر نقد های تندی علیه فیلم جدید پاچینو که از قضا بازیگر بزرگ دیگری چون آنتونی هاپکینز هم در آن بازی کرده است نوشته اند ، تعدادی از آنها فیلم را ماقبل فیلم نامیده اند و آن را به تماشای مجسمه ای از پاچینو و هاپکینز تشبیه کرده اند و تعدادی هم برای توصیف آن از صفاتی چون شرم آور و توهین آشکار به تماشاگر استفاده کرده اند . با این حال باید این نکته را هم پذیرفت که تماشای آل پاچینو حتی در دوران خستگی و افولش هم برای ما عاشقان او غنیمتی است ، حتی اگر تمام منتقدان در برابر او صف آرایی کنند .

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: