نوشته شده در 1394/11/11
تولد یک ملت ، به عنوان بهترین فیلم جشنواره ی ساندنس انتخاب شد .

تولد یک ملت ، به عنوان بهترین فیلم جشنواره ی ساندنس انتخاب شد .

جشنواره ی ساندنس که معتبرین ترین جشنواره ی فیلم های سینمایی مستقل جهان به حساب می آید ، چند روزی بود که در پارک سیتی ، واقع در ایالت یوتا از بهترین آثار مستقل سینمای امسال میزبانی می کرد .

جشنواره ی ساندنس که معتبرین ترین جشنواره ی فیلم های سینمایی مستقل جهان به حساب می آید ، چند روزی بود که در پارک سیتی ، واقع در ایالت یوتا از بهترین آثار مستقل سینمای امسال میزبانی می کرد که طی آن در آخرین روز جشنواره ، فیلم "تولد یک ملت" به کارگردانی نیت پارکر به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد .

 

تولد یک ملت که با درون مایه ی ضد نژادپرستی ، داستان شورش برده های سیاه پوست در سال 1831 در ویرجینیا را روایت می کند ، موفق شد علاوه بر جایزه ی اصلی جشنواره ، جایزه ی بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را هم از آن خود کند .

 

اتفاق مهم دیگر جشنواره ی امسال ، موفقیت فوق العاده ی رخساره قائم مقامی ، کارگردان جوان ایرانی بود که به واسطه ی فیلم "سونیتا" ، جایزه ی بزرگ هیئت داوران و جایزه ی بهترین فیلم مستند از نگاه تماشاگران را در بخش مستند سینمای جهان تصاحب کرد . سونیتا داستان یک دختر رپر افغانی است که بعد از مبارزه با مشکلات متعددش و مقابله با باور های غلط اجتماعی درباره زنان به شهرت جهانی رسید .

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: