نوشته شده در 1394/11/08
یوما تورمن به فیلم جدید کارگردان ایرانی ، مرجان ساتراپی پیوست .

یوما تورمن به فیلم جدید کارگردان ایرانی ، مرجان ساتراپی پیوست .

یوما تورمن ، ستاره ی فیلم های بیل را بکش و پالپ فیکشن به فیلم "سفر شگفت انگیز یک فقیر" اثر جدید مرجان ساتراپی پیوست .

یوما تورمن ، ستاره ی فیلم های بیل را بکش و پالپ فیکشن به فیلم "سفر شگفت انگیز یک فقیر" اثر جدید مرجان ساتراپی پیوست . پیش از این حضور بازیگرانی چون الکساندرا داداریو ، برخد عبدی و جما آرترتون در این فیلم قطعی شده بود .

 

داستان این فیلم که بلند پروازانه ترین اثر ساتراپی نیز به حساب می آید از رمان پرفروش "سفر شگفت انگیز فقیری که در کمد لباس گیر افتاده بود" اقتباس شده است و ماجرای سفر عجیب و اودیسه وار مردی از دهلی نو تا پاریس است . این رمان فانتزی که در سال 2014 منتشر شد تا به امروز به 35 زبان مختلف ترجمه شده است . لوک باسی نویسنده ی فیلمنامه ، حال و هوای اثر را چیزی شبیه به هتل بزرگ بوداپست وس اندرسون ، نیمه شب در پاریس وودی آلن و زندگی زیباست روبرتو بنینی توصیف می کند که ماجراهای آن در سه قاره شکل خواهد گرفت .

 

فیلمبرداری سفر شگفت انگیز یک فقیر از ماه ژوئن 2016 ، خرداد و تیر 95 ، در شهر های پاریس ، رم ، جادپور و کازابلانکا آغاز خواهد شد . ساتراپی سعی کرده برای حفظ روح بین المللی کتاب از بازیگران مطرح تمام نقاط جهان استفاده کند .

 

مرجان ساتراپی بیشتر به خاطر کتاب و انیمیشن پرسپولیس شهرت یافته است . این مجموعه به حالت کتاب های مصور ، به حوادث انقلاب و جنگ تحمیلی می پردازد و فضای مذهبی و سنتی ایران را نقد می کند . انیمیشن پرسپولیس در سال 2007 جایزه ی ویژه ی هیئت داوران جشنواره ی کن را تصاحب کرد و نامزد جایزه ی اسکار بهترین انیمیشن سال شد . از دیگر فیلم های وی می توان به "خورش آلو با مرغ"  با بازی گلشیفته فراهانی و "صداها"  با بازی رایان رینولدز و آنا کندریک اشاره کرد .

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: