نوشته شده در 1395/09/28
"متروپلیس" به دنیای تلویزیون می آید

"متروپلیس" به دنیای تلویزیون می آید

سام اسماعیل ، خالق سریال "آقای ربات (Mr. Robot)" ، در نظر دارد مینی سریالی علمی تخیلی را با اقتباس از فیلم کلاسیک "متروپلیس (Metropolis)" تهیه نماید.

سام اسماعیل ، نویسنده و تهیه کننده ی تلویزیون و خالق سریال "آقای ربات (Mr. Robot)" ، در نظر دارد مینی سریالی علمی تخیلی را با اقتباس از فیلم کلاسیک "متروپلیس (Metropolis)" تهیه نماید. این در حالی است که وی ، در حال حاضر مشغول فراهم کردن مقدمات ساخت فصل سوم "آقای ربات" است و احتمالاً ساخت "متروپلیس" را به بعد از پایان یافتن کامل ساخت این مجموعه موکول کند.

 

"متروپلیس" ، محصول سال 1927 به کارگردانی فریتس لانگ ، داستانی شهری در زمان آینده است که در آن انسان ها به دو دسته ی اندیشنده و کارگر تقسیم شده اند که گروه اول در برج های مجلل به حکومت کردن مشغولند و گروه دوم نیز در دالان های زیرزمینی با ماشین آلات سنگین مشغول کارند. این فیلم در دوران پیش از ظهور نازی ها در آلمان و به شیوه ی اکسپرسیونیسم ساخته شده است.

 

بیشتر بخوانید : به بهانه ی 100 ساله شدن کرک داگلاس

کارشناسان آن دوره ، "متروپلیس" را به عنوان فیلمی نوآورانه و پیشگام با جلوه های ویژه ای چشمگیر توصیف کردند. با توجه به پیشرفت های قابل توجهی که در زمینه ی جلوه های ویژه ، از آن زمان تا به امروز صورت گرفته ، باید دید این مینی سریال با هزینه کردن رقمی حدود 10 میلیون دلار برای هر اپیزود ، از لحاظ بصری ، چه چیزهایی را برای مخاطبانش به ارمغان خواهد آورد؟

 

اسماعیل علاوه بر مینی سریال "متروپلیس" ، ساخت سریالی تحت عنوان "بازگشت به خانه (Homecoming)" را نیز در دستور کار دارد که البته احتمال این وجود دارد که نقش وی در ساخت آن مجموعه کمرنگ باشد. داستان "بازگشت به خانه" درباره ی یک سازمان مخفی دولتی است که تعدادی از کارکنان آن در تلاشند تا هر طور که شده به زندگی غیر نظامی گذشته شان بازگردند.

 

بیشتر بخوانید : حواشی فیلم "آپارتمان" به کارگردانی بیلی وایلدر

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: