نوشته شده در 1395/09/26
جزئیات پروژه ی دیوانه وار وودی هارلسون

جزئیات پروژه ی دیوانه وار وودی هارلسون

وودی هارلسون در نخستین تجربه ی کارگردانیش ، فیلمی تحت عنوان "گمشده در لندن (Lost In London)" ، دست به بزرگترین ریسک زندگیش خواهد زد.

وودی هارلسون ، ستاره ی 55 ساله ی دنیای سینما ، در نخستین تجربه ی کارگردانیش ، فیلمی تحت عنوان "گمشده در لندن (Lost In London)" ، دست به بزرگترین ریسک زندگیش خواهد زد. وی در این اثر با تلفیق یکی از اتفاقات زندگیش با تئاتر و سینما ، تماشاگران را به تجربه ای جدید دعوت می کند ، به گونه ای که آنها همزمان با تصویربرداری فیلم ، در سینماها به تماشای تصاویر خواهند نشست.

من از گذشته عاشق تئاتر و سینما بودم و همیشه دنبال راهی می گشتم تا این دو را با هم ادغام کنم. از این رو تصمیم گرفتم که تمام فیلمم را به صورت پلان – سکانس و در یک نما تصویربرداری کنم. یعنی تمام مدت فیلم در زمان واقعی سپری می شد. ولی هنوز این حالت مرا به معنای واقعی تئاتر نمی رساند چرا که در اینجا نیز خبری از تماشاگر زنده نبود. اینچنین بود که تصمیم گرفتم تصاویر گرفته شده را همزمان برای تماشاگران در سینما پخش کنم تا اینگونه مخاطب هم به کار اضافه شود.

 

بیشتر بخوانید : بررسی کارنامه ی بازیگری وودی هارلسون ، اتفاقات مهم زندگی وی و همچنین نقل قول هایش

 

این فیلم در 14 نقطه متفاوت از لندن تصویربرداری خواهد شد و حدود 30 بازیگر هم در کار شرکت خواهند داشت که از مشهورترین آنها می توان به اوون ویلسون و ویلی نلسون اشاره کرد.

 

فیلم ، طبق برنامه ریزی ها در بیستم ژانویه 2017 (30 دی) از ساعت 2 بامداد به مدت 100 دقیقه تصویربرداری خواهد شد که این تصاویر در بیش از 500 سینما به طور همزمان به نمایش در می آید. با توجه به اختلاف زمان بین انگلستان و آمریکا ، تماشاگران آمریکایی در اوایل شب به تماشای این اثر خواهند نشست.

پیش از این فیلم هایی نظیر "ویکتوریا (Victoria)" ، "کشتی روسی (Russian Ark)" و "ماهی و گربه (Fish & Cat)" به صورت تک برداشت ساخته شده بودند ، با این حال تا به امروز کسی این ریسک را نپذیرفته که فیلمش را به طور همزمان با تصویربرداری به نمایش بگذارد. چرا که با این روش دیگر هیچ جای اشتباهی در هیچ قسمتی باقی نمی ماند.

اگر این فیلم با شکست روبرو شود ، خودم را از پل واترلو به پایین پرتاپ می کنم. این دقیقاً خود جنون است.

 

داستان "گمشده در لندن" ، درباره ی یکی از بدترین شب های زندگی هارلسون در سال 2002 در لندن است. شبی که وی پس از درگیری با یک راننده تاکسی و پس از تعقیب و گریزهای فراوان توسط پلیس دستگیر می شود. او برای نخستین بار در سال 2012 قصد ساخت این اثر را داشت . البته آن زمان ، پروژه ی وی تا این حد پیچیده نبود.

 

گفتنی است هارلسون که در حال حاضر به همراه ستارگان دیگری چون تامی لی جونز ، میلا یوویچ و الک بالدوین سر تصویربرداری فیلم "شوک و حیرت (Shock and Awe)" به کارگردانی راب رینر به سر می برد ، این روزها فیلم "آستانه سیزده سالگی (The Edge of Seventeen)" را بر پرده ی سینماها و فیلم "ویلسون (Wilson)" را نیز آماده ی نمایش دارد. وی در فیلم "جنگ برای سیاره میمون ها (War for the Planet of the Apes)" نیز نقش منفی اصلی کار را ایفا کرده که این اثر در مراحل پس از تولید خود به سر می برد.

 

بیشتر بخوانید : کریس ایوانز ، آخرین بازمانده نسل دکتر جکیل و آقای هاید

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: