نوشته شده در 1395/07/06
7 گزینه مناسب برای بازی در نقش تونی مونتانا

7 گزینه مناسب برای بازی در نقش تونی مونتانا

در این مطلب به 7 بازیگری اشاره می کنیم که به دلایلی متقاوت می توانند در بازسازی فیلم "صورت زخمی" نقش تونی مونتانا را ایفا کنند.

در شرایطی که در هالیوود بازار بازسازی فیلم های کلاسیک حسابی داغ شده ، این روزها صحبت از بازسازی فیلم محبوب "صورت زخمی" توسط آنتوان فوکوآ که به تازگی  دست به بازسازی "هفت دلاور" زده است ، نقل محافل مختلف سینمایی شده است. در این میان ، مسئله ای که از انتخاب کارگردان جداب تر به نطر می رسد ، گمانه زنی ها درباره بازیگری است که در این اثر ، نقش تونی مونتانا را ایفا خواهد کرد.

 

"صورت زخمی" محصول سال 1983 به نویسندگی الیور استون و کارگردانی برایان دی پالما داستان زندگی خلافکار کوبایی ، تونی مونتانا و چگونگی تبدیل شدن وی به بزرگترین گانگستر میامی زا روایت می کند . آل پاچینوی افسانه ای با نقش آفرینی فوق العاده ی خود در نقش مونتانا ، نه تنها وی را تبدیل به یکی از شخصیت های برتر سینما و یکی از شمایل تم گانگستری کرد بلکه عرصه را نیز برای هر بازیگری که پس از او ،  قصد بازی در این نقش را داشته باشد تنگ و تا حدود زیادی غیر ممکن کرد.

 

در ادامه به 7 بازیگری اشاره می کنیم که به دلایلی متقاوت می توانند تونی مونتانای آینده ی سینما باشند:

 

 

اسکار آیزاک

آیزاک 37 ساله ، فیلم به فیلم در انتخاب نقش هایش دقیق تر و هوشمندانه تر عمل کرده تا جایی که خود را به صف بازیگران مطرح حال حاصر سینما رسانده است. وی که از مادری گواتمالایی و پدری کوبایی متولد شده است ، به خوبی ثابت کرده که می توانند به مانند یک آقتاب پرست به قالب شخصیت هایش دربیاید. چه این شخصیت ها موزیسین باشند ، چه یک نابغه ی منزوی و یا یک گانگستر بدنام.

 

 

کریستین بیل

قطعاً این موضوع که یک بازیگر ولزی نقش یک قاچاقچی کوبایی را بازی کند ، روی کاغذ بسیار عجیب و غریب به نطر می رسد. اما شاید بیل تنها کسی باشد که بتواند تونی مونتانای جدید را بدون اینکه تبدیل به کاریکاتوری خنده دار از آل پاچینو شود روی پرده ی سینماها بیاورد. وی با از خودگذشتگی فراوان و مثال زدنیش در هنگام آماده سازی خود برای اجرای نقش ها و تواناییش در پیاده کردن شخصیت های متقاوت می تواند گزینه ی مناسبی برای بازی در نفش مونتانا باشد. از طرفی بیل با بازی در نقش های پاتریک بیتمن در "روانی آمریکایی" و دیکی اکلوند در "مشت زن" امتحانش را در به تصویر کشیدن شخصیت هایی با مخلوطی از هیولا بودن و  در عین حال شکننده و حساس بودن پس داده است.

 

 

خاویر باردم

باردم 47 ساله به زودی در فیلم "اسکوبار" در نقش  پابلو اسکوبار ، خلافکار کلمبیایی و ثروتمندترین قاچاقچی تمام تاریخ بشر به بازی خواهد پرداخت. با نگاهی به چیزهایی که باعث ماندگار شدن پاچینو در نقش تونی مونتانا شده ، از خلق آتشینش بگیرید تا مدل راه رفتن و پوزخندهای کودکانه اش ، شاید بتوان همان ها را با غلظتی متقاوت در باردم هم یافت. بدون شک باردم از معدود بازیگرانی است که می تواند بدون بیان دیالوگی خاص یا متوسل شدن به تهدید ، باعث راه یافن ترس به درون مخاطب شود. ما این ویژگی را پیش از این با نمایش فوق العاده ی وی به عنوان یک قاتل روانی در فیلم "جایی برای پیرمردها نیست" درک کرده ایم.

 

 

دومینیک کوپر

توجیه اینکه چرا دومینیک کوپر برای ایفای نقش تونی مونتانا گزینه ی مناسبی است چندان دشوار نیست. وی با اینکه متولد گرینویچ و اصالتاً انگلستانی است ، در سال 2011 در فیلم "بدل شیطان" با بازی در نقش عدی صدام ، پسر بزرگ صدام حسین و بدل وی ، به خوبی در نقش دو عراقی جا اقتاد و چه بسا در نقش یک کوبایی هم تصویر خیره کننده ای از خود به جا بگذارد. کوپر در "بدل شیطان" به خوبی از پس جنون و خشونت نقشش بر می آید و علاوه بر این از فیزیک مناسبی هم برای ایفای اینگونه نقش ها برخوردار است. از طرف دیگر وی در زندگی شخصیش نیز ، زندگی پر زرق و برقی دارد از اقامت در کاخ اخصاصی گرفته تا پوشیدن لباس های گران قیمت و خودروهای آنچنانی ، درست مشابه آنچه مونتانا پس از قدرت گرفتن در میامی آن را تجربه می کند. اگر کار به ضرب و شتم برسد ، کوپر همیشه حاضر است و اگر پای زن بارگی وسط باشد او نفر اول است.

 

 

بنیسیو دل تورو

پیش از خاویر باردم ، این دل توروی پورتوریکویی بود که در سال 2014 نقش پابلو اسکوبار را در فیلم "بهشت گمشده" بازی کرد. او که نقش منفی اصلی جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم های "جنگ ستارگان" را نیز بر عهده دارد ، می تواند با بازی در نقش تونی مونتانا ، همچنان به روند حضورش در نقش های منفی موفق ادامه دهد. هر چند دل تورو با آن چهره ی لاتین خود در مقایسه با پاچینو ، بسیار درونگراتر به نظر می رسد اما وی در نقش های مخلقی چون فنستر در "مضنونین همیشگی" ، دکتر گونزو در "ترس و نفرت در لاس وگاس" ، خاویر رودریگز در "قاچاق" ، آلخاندرو در "سیکاریو" و حتی در نقش چه گوآرا همواره بازیگر درجه ی یکی نشان داده است.

 

 

ادگار رامیرز

اگرچه رامیرز ونزوئلایی نسبت به باردم ، بیل و دل تورو ، نام بزرگی به حساب نمی آید و نمی شود روی او برای کشاندن تماشاگران به سالن های سینما حساب چندانی باز کرد اما وی می تواند با آزاد کردن آن بخش از استعدادش که تا به امروز کمتر مجال خودنمایی پیدا کرده ، از تونی مونتانا ، تصویری با حال و هوای تماماً لاتین ارائه دهد. کافی است بازی رامیرز را در فیلم  "کارلوس" در نقش کارلوس شغال ، تروریست و انقلابی ونزوئلایی به خاطر بیاورید.

 

 

لئوناردو دی کاپریو

کسی چه می داند دی کاپریو برای نقش تونی مونتانا گزینه ی مناسبی باشد یا نه ؟ در هر صورت در این روزها اگر بحث انتخاب بازیگر برای نفش پوتین یا نلسون ماندلا هم به میان بیاید ، تهیه کنندگان در ابتدا به دنبال استخدام لئوناردو دی کاپریو خواهند رفت. از طرفی دی کاپریو نیز در تمامی این سال ها از پس نقش های متقاوت خود بر آمده و نشان داده که همواره از چالش های جدید استقبال می کند. با این حال اگر قرار است "صورت زخمی" جدید نیز به سرنوشت دیگر بازسازی های بی کیفیت سال های اخیر دچار شود و عکس تونی مونتانای مدرن روی دیوار اتاق سینمارو های نسل جدید نقش نبندد ، همان بهتر که تهیه کنندگان فیلم با انتخاب بازیگری ارزان قیمت تر  برای این نقش ، خیلی راحت سر و ته قضیه را هم بیاورند.

 

اختصاصی هنرنما

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: