نوشته شده در 1395/06/19
آلفونسو کوارون و داستان یک خانواده مکزیکی

آلفونسو کوارون و داستان یک خانواده مکزیکی

بسیاری از علاقه مندان به سینما منتظر بودند تا ببینند ، آلفونسو کوارون پس از تجربه بسیار موفق "جاذبه" به سراغ ساخت چه فیلمی خواهد رفت.

بسیاری از علاقه مندان به سینما منتظر بودند تا ببینند ، آلفونسو کوارون پس از تجربه بسیار موفق "جاذبه" به سراغ ساخت چه فیلمی خواهد رفت. او حتی پیشنهاد برادران وارنر مبنی بر ساخت فیلم "هتل اورلوک" که پیش درآمدی بر فیلم محبوب "درخشش" کوبریک بود را  هم رد کرد تا برای جدیدترین پروژه خود با همکاری پارتیسیپنت مدیا ، دوباره به کشورش مکزیک بازگردد.

 

فیلم کوارون که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده ، ماجراهای یک سال از زندگی یک خانواده طبقه متوسط مکزیکی را در اوایل دهه ی هفتاد میلادی روایت خواهد کرد. کوارون علاوه بر کارگردانی این فیلم ، کار نوشتن فیلمنامه را هم بر عهده دارد و تصویربرداری پروژه نیز از پاییز سال جاری در مکزیکو سیتی آغاز خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید : پروژه تلویزیونی وین دیزل

کوارون درباره این پروژه اینچنین اظهار نظر می کند:

این فیلم بسیار به قلبم نزدیک بود و پس از "و مادرت را هم" نخستین فیلمی است که در مکزیک می سازم. در این لحظه بابت همکاریم با پارتیسیپنت مدیا بسیار هیجان زده هستم.

 

مدیر عامل شرکت پارتیسیپنت مدیا نیز احساسش را از همکاری با کوارون اینچنین بیان می کند:

آلفونسو استاد قصه گویی است . او با تکیه بر توانایی هایش مرزهای فرهنگی را در هم می شکند و از طریق قدرت سینما مخاطبان را در سراسر دنیا به هم متصل می کند. از اینکه وی برای ساخت این فیلم به ما پیوسته بسیار به وجد آمده ایم.

 

بیشتر بخوانید : ستارگانی که متهم به ضد آمریکایی بودن شدند

شرکت آمریکایی پارتیسیپنت مدیا ، چهار فیلم را از محصولات خود در جشنواره تورنتو امسال شرکت داده است که این آثار عبارتند از " افق آب های عمیق" به کارگردانی پیتر برگ و با بازی مارک والبرگ ، "انکار" بابازی ریچل وایس و تیموتی اسپال ، "تماسهای یک هیولا" به کارگردانی خوان آنتونیو بایونا و "نرودا" با بازی گائل گارسیا برنال.

 

بیشتر بخوانید : حواشی فیلم "حرامزاده های لعنتی" به کارگردانی کوئنتین تارانتینو

 

گفتنی است پیش از این نیز شنیده می شد که کوارون پس از ساخت فیلم سنگین و پرخرج "جاذبه" علاقه مند است دوباره به سینمای شخصی خود بازگشته و اثر کم خرج و در مقیاسی بسیار کوچکتر بسازد. فیلم "جاذبه" پس از نمایش در سال 2013 جوایز متعددی از جمله اسکار بهترین تدوین و بهترین کارگردانی را برای کوارون به ارمغان آورد. از دیگر فیلم های مطرح این کارگردان 54 ساله می توان به "پرنسس کوچولو" ، "فرزندان بشر" و " هری پاتر و زندانی آزکابان" اشاره کرد.

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: