نوشته شده در 1395/06/13
واکنش تند ایناریتو به دیدار رئیس جمهور مکزیک با ترامپ

واکنش تند ایناریتو به دیدار رئیس جمهور مکزیک با ترامپ

آلخاندرو گونزالس ایناریتو با فاقد کرامت خواندن رئیس جمهور مکزیک ، انریکه پنیا نیتو ، اظهار کرد که وی دیگر شایستگی نمایندگی مردم کشورش را ندارد.

سفر جنجالی دونالد ترامپ ، نامزد جمهوری خواه انتخابات پیش روی آمریکا به مکزیک در روزهای اخیر با خشم و انتقادات گسترده ی بسیاری از هنرمندان هالیوودی و چهره های برجسته کشور مکزیک همراه شده است. در همین راستا ، آلخاندرو گونزالس ایناریتو ، فیلمساز برنده 4 جایزه اسکار مکزیکی ، با تاًیید اظهارات منتقدان رئیسی جمهور ، مبنی بر ضعف وی در دفاع از کشور در مساله ی نقشه ترامپ درباره ساخت دیواری بین مکزیک و آمریکا عنوان کرد:

دولت ما باید خیلی قبل تر از اینها ، ترامپ را به عنوان یک عنصر نا مطلوب و شخصیتی غیر موجّه معرفی می کرد.

ایناریتو که با دو فیلم "بردمن" و "از گور برخاسته" دو سال پیاپی عنوان بهترین کارگردان مراسم اسکار را از آن خود کرده است ، صحبتهایش را درباره این مسئله اینچنین ادامه می دهد:

اینکه  پنیا نیتو ، ترامپ را دعوت کرده است یک خیانت به حساب می آید. این اقدام وی مشروعیت بخشیدن به شخصی است که به ما توهین کرد ، به ما تف انداخت و ما را بیش از یک سال در برابر دید جهانیان تهدید کرد.

 

ایناریتو با فاقد کرامت خواندن انریکه پنیا نیتو و بیان این نکته که وی دیگر شایستگی نمایندگی مردم کشورش را ندارد عنوان می کند:

نتیجه این اقدام در واقع زیرپا گذاشتن عزت کشور و بوجود آمدن نفرت علیه ما و به طور کلی جمعیت آسیپ پذیری که در این سیاره زندگی می کنند و در نهایت تمام بشریت خواهد بود. در حال حاضر زندگی 16 میلیون مکزیکی به شدت در معرض خطر است.

گفتنی است ترامپ پس از دیدار روز چهارشنبه اش با رئیس جمهور مکزیک ، در بین خبرنگاران داخلی اظهار کرد که مکزیک متعهد شده تمام هزینه های مربوط به دیوار بین مکزیک و آمریکا را بپردازد. این در شرایطی است که پنیا نیتو با انتشار مطلبی مدعی شده که وی به ترامپ تاکید کرده است که کشورش هیچ مبلغی را بابت ساخت این دیوار پرداخت نخواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید : 10+1 فیلمساز بزرگی که هیچگاه برنده جایزه اسکار نشدند

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: