نوشته شده در 1395/06/12
اسکار افتخاری برای جکی چان

اسکار افتخاری برای جکی چان

جکی چان ، ستاره 62 ساله هنگ کنگی سینما به واسطه دهه ها حضور افسانه ای در فیلم های رزمی و اکشن ، جایزه اسکار افتخاری را از آن خود خواهد کرد.

جکی چان ، ستاره 62 ساله هنگ کنگی سینما به واسطه دهه ها حضور افسانه ای در فیلم های رزمی و اکشن ، جایزه اسکار افتخاری را از آکادمی علوم و هنرهای سینما دریافت خواهد کرد. چان که در سال 1978 با بازی در فیلم "مار در سایه عقاب" به شهرتی جهانی رسید ، پیش از این فیلم بیشتر یا در فیلم های مناسب سنین کودکان ظاهر میشد یا در فیلم های رزمی نقش های کوتاهی را ایفا می کرد. وی تا به امروز به عنوان بدلکار نیز در آثار مختلف سینمایی ظاهر شده است.

 

بیشتر بخوانید :  7 فیلمی که تماشاگران را از سینما فراری دادند !

درباره سبک بازیگری جکی چان می توان گفت ، بر خلاف دیگر اسطوره فیلم های رزمی ، بروس لی که همواره در آثارش از خود شخصیتی جدی و قهرمانانه به نمایش می گذاشت ، وی در نقش آفرینی هایش مقدار زیادی از کمدی و شوخ طبعی را با حرکاتش ترکیب کرده و همواره مخاطبان سینما او را با لبخندهای شیرین و جنب و جوش های منحصر به فردش به یاد می آورند. جکی که با بازی در فیلمهایی نظیر "استاد مست" (در ایران معروف به میمون مست) ، "اژدهای دوقلو" ، "استاد جوان" و مجوعه فیلم های "داستان پلیس" طرفداران بسیاری را در نقاط مختلف جهان پیدا کرد ، چیزی حدود 20 سال پس از به شهرت رسیدنش ، در اواخر دهه ی نود با فیلم هایی نظیر "ساعت شلوغی" و "ظهر شانگهای" وارد دنیای هالیوود شد.

 

بیشتر بخوانید : برایان کرانستون و استیو کارل در فیلم ریچارد لینکلیتر

گفتنی است جکی که این روزها سر تصویربرداری فیلم "فولاد خونین" به سر می برد ، فیلم های متعددی چون "ببرهای راه آهن" ، "خارجی" به همراه پیرس برازنان و "کونگ فو یوگا" را در مراحل مختلف تولید دارد. وی علاوه بر این پروژه ها در دو انیمیشن "لگو نینجا مووی" و قسمت دوم "عملیات آجیلی" نیز به صداپیشگی خواهد پرداخت.

 

جایزه جکی چان ، دوازدهم نوامبر سال جاری طی مراسمی در تالا ری دالبی به وی اهدا خواهد شد. آنه کوتس ، تدوینگر سرشناس انگلیسی ، لین استالمستر بازیگردان کهنه کار سینما و فردریک وایزمن مستندساز آمریکایی دیگر هنرمندانی هستند که جایزه اسکار افتخاری را در این شب دریافت خواهند کرد.

 

مطالب مرتبط :

جکی چان در قسمت دوم انیمیشن "عملیلت آجیلی The Nut Job"
جکی چان : موفقیت وارکرافت در چین ، آمریکایی ها را می ترساند!
انفجار اتوبوس جکی چان در انگلستان باعث رعب و وحشت مردم شد
بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: