نوشته شده در 1395/05/31
حقایقی بی اهمیت درباره ی دنیای سینما (بخش دوم)

حقایقی بی اهمیت درباره ی دنیای سینما (بخش دوم)

در این مطلب به صورت پراکنده به بیان برخی از حواشی فیلم های ساخته شده تا به امروز و حقایقی درباره ی بازیگران سینما و کارگردانان مشهور این عرصه خواهیم پرداخت.

در این مطلب به صورت جسته و گریخته به بیان برخی از حواشی پیرامون فیلم های ساخته شده تا به امروز و حقایقی درباره ی بازیگران سینما و کارگردان مشهور این عرصه خواهیم پرداخت. این دسته از مطالب حاشیه ای همواره از دیرباز توسط آن گروه از افرادی که در فیلم ها به جستجوی چیزی بیش از آنچه که روی پرد ه ی سینما می بینند هستند ، مورد توجه قرار گرفته است اما پیش از خواندن این حواشی ، این موضوع را در نظر بگیرید که شما حتی با نخواندن این مطلب و گذشتن از کنار آن نیز چیزی را از دست نخواهید داد . آنچه در ادامه می آید مطالبی است عموما بی ربط با هم ، از گوشه و کنار سینما و چیزهایی که احتمالا پیش از این ، درباره ی هنرمندان محبوبتان نمی دانستید :

 

در مراسم اسکار سال 1972 ، زمانی که چارلی چاپلین برای دریافت جایزه ی اسکار افتخاریش به روی صحنه رفت ، حاضرین در مراسم به مدت 12 دقیقه وی را ایستاده تشویق کردند که این اتفاق ، به طولانی ترین تشویق تاریخ مراسم اسکار بدل گشت.

 

 

فیلم "بر باد رفته" ، با احتساب نرخ تورم ، به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما به حساب می آید.

 

 

در حال حاضر در هالیوود ، 74.4 در صد نقش های اصلی به مردان اختصاص دارد.

 

 

در دهه ی 20 و اوایل دهه ی 30 سینمای آمریکا ، حرفه ی فیلمنامه نویسی تحت سیطره ی زنان بود.

 

 

نلسون ماندلا ، رهبر بزرگ آزادیخواه جهان ، در فیلم "مالکوم ایکس" به کارگردانی اسپایک لی ، در نقش یک معلم ، به صورت افتخاری جلوی دوربین رفته است.

 

 

"آپولو 13" ، "آرماگدون" و "دور دنیا در هشتاد روز" جزو فیلم هایی هستند که ناسا در سفینه ی فضایی خود آنها را نگهداری کرده و به طور متناوب پخش میکند.

 

 

جیمز کامرون در هنگام نوشتن فیلمنامه ی ترمیناتور بی خانمان بود . وی امتیاز فیلمنامه اش را به مبلغ فقط یک دلار به این شرط فروخت که خودش آن را کارگردانی کند.

 

 

تا به امروز دو بازیگر نقش یهودا ، هنگام بازی در صحنه ی خودکشی این شخصیت ، طی اتفاقی نا خواسته به صورت واقعی خود را دار زده و جان خود را از دست دادند.

 

 

هزینه ی ساخت فیلم "جاذبه" ، از کل بودجه ی ماموریت فضایی (سفر به ماه) کشور هند بیشتر بود.

 

 

اولین فیلم درباره ی تراژدی تایتانیک ، فقط 29 روز پس از غرق شدن این کشتی ، تحت عنوان Saved from the Titanic به نمایش درآمد . نقش اصلی این فیلم ، بازیگری به نام دوروتی گیبسون بود که خود وی ، در دنیای واقعی یکی از کسانی بود که از حادثه ی تایتانیک جان سالم به در برده بودند.

 

 

پخش تصاویر مربوط به سفر در زمان ، در سینما و تلوزیون کشور چین ممنوع می باشد.

 

 

برهمنندام کانگاتی ، بازیگر هندی سینما ، با حضور در بیش از 1000 فیلم ، به عنوان پرکارترین بازیگر تاریخ سینما شناخته می شود.

 

 

آرنولد شوارتزنگر در قسمت دوم فیلم "ترمیناتور" ، به طور متوسط به ازای هر کلمه ای که به زبان آورد ، رقم 21429 دلار دریافت نمود.

 

 

شخصیت آپولو کرید در فیلم "راکی" ، از شخصیت محمد علی کلی الهام گرفته شده است.

 

 

فیلم تحسین شده ی "میس سان شاین کوچولو" در واقع با الهام از یکی از نقل قول های آرنولد شوارتزنگر ساخته شده است : اگر در دنیا فقط از یک چیز متنفر باشم ، آن چیز بازنده بودن است.

 

 

اختصاصی هنرنما

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: