نوشته شده در 1395/05/26
 جفری راش در نقش آلبرت اینشتین

جفری راش در نقش آلبرت اینشتین

جفری راش ، ستاره ی برنده جایزه اسکار استرالیایی در سریال تلویزیونی "نابغه Genius" در نقش آلبرت اینشتین ، فیزیکدان نابغه آلمانی به ایفای نقش خواهد پرداخت.

جفری راش ، ستاره ی برنده جایزه اسکار استرالیایی در سریال تلویزیونی "نابغه  Genius" در نقش آلبرت اینشتین ، فیزیکدان نابغه آلمانی به ایفای نقش خواهد پرداخت. شبکه ی National Geographic ، وابسته به شبکه ی فاکس و انجمن جغرافیای ملی آمریکا این پروژه را در 10 قسمت تولید خواهد کرد و ران هاوارد (یک ذهن زیبا) ، فیلمساز سرشناس دنیای سینما را نیز برای کارگردانی قسمت اول آن انتخاب کرده است. این مجموعه در هر فصل به یکی از دانشمندان نابغه ی جهان خواهد پرداخت.

 

بیشتر بخوانید : نخستین تجربه کارگردانی بری لارسون

راش در شرایطی برای نقش اینشتین انتخاب شده که نقش دوران جوانی این دانشمند را هم جانی فلین ، موزیسین سرشناس اهل آفریقای جنوبی بر عهده خواهد داشت. ران هاوارد در مصاحبه ی اخیرش درباره این همکاری اینچنین اظهار نظر کرده است :


تعهد تزلزل ناپذیر انجمن جغرافیای ملی در حمایت از این پروژه و شوق فراوانش برای فوق العاده از آب درآوردن آن این امکان را برای ما فراهم کرد تا بازیگران مستعدی چون جفری و جانی را جذب کنیم. هیجان من برای این پروژه هر روز بیشتر از گذشته می شود و دیگر نمی توانم برای شروع آن صبر کنم.

 

بیشتر بخوانید : برادران داردن و فیلمی با موضوع تروریسم

 

فیلمنامه نابغه ، بر اساس کتاب زندگینامه اینشتین نوشته ی والتر ایزاکسون نگارش شده است. ایزاکسون به جز این دانشمند ، زندگینامه افراد مشهور دیگری چون بنجامین فرانکلین و استیو جابز را نیز به چاپ رسانده است که زندگینامه جابز پس از مرگش تبدیل به پرفروش ترین کتاب سال 2011 و پرفروش ترین کتاب زندگینامه ای تاریخ شد.

 

گفتنی است راش 65 ساله به تازگی بازی در فیلم "پرتره نهایی"  به کارگردانی استنلی توچی را به پایان رسانده است. "دزدان دریایی کارائیب : مردان مرده قصه نمی گویند" دیگر فیلمی است که از وی در اواخر ماه می 2017 به نمایش درخواهد آمد.

 

بیشتر بخوانید : احتمال همکاری دوباره برد پیت و دیوید فینچر

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: