نوشته شده در 1395/05/11
گلوریا دهیون ، بازیگر فیلم های کلاسیک درگذشت

گلوریا دهیون ، بازیگر فیلم های کلاسیک درگذشت

گلوریا دهیون ، هنرمندی که در بسیاری از فیلم های دهه ی چهل آمریکا ، به بازیگری و خوانندگی پرداخت در نوانخانه ای در لاس وگاس در سن 91 سالگی از دنیا رفت.

گلوریا دهیون ، هنرمندی که در بسیاری از فیلم های سینمایی دهه ی چهل آمریکا ، به بازیگری و خوانندگی پرداخت ، پس از گذشت 3 ماه از سکته ی مغزیش ، دیروز در نوانخانه ای در لاس وگاس ، در سن 91 سالگی از دنیا رفت. وی بازیگری را در سنین کودکی با بازی در نقش کوتاه در فیلم "عصر جدید" به کارگردانی چارلی چاپلین آغاز کرد و پس از آن طی قراردادی با کمپانی مترو گلدوین مایر ، در فیلم های مطرح دیگری چون "دو دختر و یک ملوان" ، "تعطیلات تابستانی" و "صحنه ی جرم" به ایفای نقش پرداخت.

 

دهیون در این سال ها با هنرمندان مشهوری همبازی شده و علاوه بر بازی ، در کنار آنها به آواز خواندن پرداخت . ستارگانی چون فرانک سیناترا ، جین کلی ، تونی کرتیس و فرد آستر. وی در اواخر دهه ی پنجاه وارد تلویزیون شد و با بیش از 40 سال فعالیت در این عرصه به یکی از ستارگان تلویزیونی بدل گشت. آخرین نقش آفرینی سینمایی گلوریا به فیلم "Out to Sea" در سال 1997 بر می گردد که در آنجا نقش معشوقه ی جک لمون را بازی کرده بود.

دهیون در سال 1984 ،در مصاحبه اش با نیویورک تایمز درباره ی راز ماندگاریش در تمام این سال ها این گونه اظهار نظر کرده است : به قول اینگرید برگمن ، تنها داشتن دو چیز برای موفقیت در زندگی کافیست ، یکی حفظ سلامتی و دیگری یک حافظه ی بد.

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: