نوشته شده در 1395/05/10
پل دانو و نخستین تجربه کارگردانیش

پل دانو و نخستین تجربه کارگردانیش

پل دانو در اولین تجربه ی کارگردانیش به سراغ ساخت فیلم مستقل زندگی وحشی با فیلمنامه ای از زوئی کازان با اقتباس از رمانی به همین نام به قلم ریچارد فورد می رود.

پل دانو ، ستاره ی 32 ساله ی سینما و تلویزیون در اولین تجربه ی کارگردانیش به سراغ ساخت فیلم مستقل "زندگی وحشی Wildlife" با فیلمنامه ای از زوئی کازان ، با اقتباس از رمانی به همین نام به قلم ریچارد فورد می رود. اورن مورمن (رمپارت) و آن رورک (مرثیه ای بر یک رویا) به همراه خود دانو تهیه کنندگی کار را بر عهده خواهند داشت. دانو و کازان که از سال 2007 شریک زندگی هم نیز محسوب می شوند ، پیش از این در فیلم "رابی اسپارکس با هم همکاری داشته اند. دانو به عنوان بازیگر و کازان به عنوان بازیگر و فیلمنامه نویس.

 

در رمان زندگی وحشی که نخستین بار در سال 1990 منتشر شد ، پسری به نام جو برینسون داستان از هم پاشیده شدن خانواده اش را پس از رفتن به مونتانا روایت می کند . در ابتدای کتاب آمده : در پاییز سال 1960 ، آن زمان که من 16 سالم بود ، پدرم برای مدتی شغلش را از دست داده بود. مادرم در این زمان با مردی به نام وارن میلر آشنا شده و پس از مدتی عاشقش شد.

 

آخرین اثری که از دانو به نمایش درآمده فیلم سورئال "مرد ارتش سوئیس" بود که موفق به دریافت جایزه ی بهترین کارگردانی فیلم درام از جشنواره ی ساندنس شد. سریال "جنگ و صلح" هم با بازی وی و لیلی جیمز در نقش های اصلی ، اوایل سال جاری از BBC پخش شد. دانو در حال حاضر به همراه بازیگران دیگری چون جیک جیلنهال ، تیلدا سوئینتن و لیلی جیمز سر تصویربرداری فیلم " Okja" به کارگردانی بونگ جون هو به سر می برد.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: