نوشته شده در 1394/06/15
همکاری مجدد جورج کلونی و ساندرا بولاک در فیلمی برای مبارزه با تبعیض جنسیتی

همکاری مجدد جورج کلونی و ساندرا بولاک در فیلمی برای مبارزه با تبعیض جنسیتی

جورج کلونی و ساندرا بولاک برای مبارزه با تبعیض جنسیتی در هالیوود ، قرار است در یک فیلم با هم همکاری کنند . در این فیلم که جورج کلونی آن را تهیه خواهد کرد ، بولاک نقش یک استراتژیست سیاسی را بازی خواهد کرد ،

جورج کلونی و ساندرا بولاک برای مبارزه با تبعیض جنسیتی در هالیوود ، قرار است در یک فیلم با هم همکاری کنند . در این فیلم که جورج کلونی آن را تهیه خواهد کرد ، بولاک  نقش یک استراتژیست  سیاسی را بازی خواهد کرد ، نقشی که در ابتدا برای یک  بازیگر مرد نوشته شده بود . خود  کلونی در این رابطه می گوید : ساندرا  پیش من  آمد و گفت می خواهد درنقشی که مختص به مردان است بازی کند ، گفت ما باید این ذهنیت افتضاحی که درباره ه ی زنان وجود دارد را تغییر دهیم و تو می توانی این کار را بکنی .


مسئله ی تبعیض جنسیتی از گذشته های دور در هالیوود وجود داشته و همچنان هم ادامه دارد اما در این چند سال اخیر سعی شده در فیلمنامه ها شخصیت های پیچیده تری برای زنان نوشته شود که  تعدادی از آنها را نیز خود زنان نوشته اند . از آن گذشته امروزه تعداد کارگردانان ، فیلمنامه نویسان و تهیه کنندگان زن هم بیشتر از گذشته است .


در مطالعه ای که توسط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی صورت گرفته ، از میان 700 فیلمی که در فاصله ی سال 2007 تا 2014 ساخته شده است ، کمتر از 2  درصد کارگردان های آن زن بوده اند . در میان شخصیت های فیلمنامه ها هم تعداد زنان کمتر از یک سوم تعداد مردان بوده است .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: