نوشته شده در 1395/05/07
تیلدا سوئینتن ، عمه میم جدید سینما

تیلدا سوئینتن ، عمه میم جدید سینما

انی مامولا ، فیلمنامه نویس آثار مطرحی چون "ساقدوش ها" و "جوی" در فیلم جدیدش "عمه میم" بر اساس رمانی از پاتریک دنیس با تیلدا سوئینتن همکاری خواهد کرد.

انی مامولا ، فیلمنامه نویس آثار مطرحی چون "ساقدوش ها" و "جوی" در فیلم جدیدش "عمه میم Auntie Mame" بر اساس رمانی از پاتریک دنیس با تیلدا سوئینتن همکاری خواهد کرد. سوئینتن از زمانی که پس از دیدن "ساقدوش ها" در ایمیلی به مامولا ، علاقه ی زیادش به این فیلم را ابراز کرد ، با وی در رابطه ای نزدیک است. مامولا درباره ی این هنرمند انگلیسی می گوید :

تیلدا گویی که از جهانی دیگر آماده است. وی باهوش ترین شخصی است که تاکنون با او روبرو شده ام. ایمیل های تیلدا همگی مثل آثار هنری ، زیبا و شاعرانه هستند تا جایی که آدم دوست دارد آنها را برای مشاهده ی دیگران منتشر کند . روزی او از من پرسید تا به حال "عمه میم" را خوانده ای ؟ و آیا حاضری یک فیلمنامه ی مدرن از آن اقتباس کنی ؟ من هم پاسخ دادم چرا که نه ؟

 

کتاب "عمه میم" که پس از انتشار در سال 1955 با بیش از دو میلیون نسخه فروش ، در فهرست پرفروش ترین کتاب های سال نیویورک تایمز قرار گرفت ، داستان پسری به نام پاتریک است که بعد از مرگ ناگهانی پدر ثروتمندش ، نزد عمه اش زندگی می کند. دنیس این کتاب را بر اساس خاطرات واقعی خود از عمه ی عجیب و غریبش ، ماریون تنر نوشته است.

تا به امروز دو اقتباس موزیکال سینمایی از این رمان صورت گرفته که اولین آن "عمه میم Auntie Mame" به کارگردانی مورتون داکاستا می باشد که در سال 1958 ، علاوه بر کسب عنوان پرفروش ترین فیلم سال ، نامزد دریافت 6 جایزه ی اسکار و برنده ی جایزه ی گلدن گلوب بهترین فیلم کمدی موزیکال شد. روسالیند راسل هم با بازی در نقش عمه میم ، علاوه بر نامزدی اسکار ، جایزه ی گلدن گلوب بهترین بازیگر زن کمدی موزیکال را از آن خود کرد. فیلم دیگر نیز تحت عنوان "میم Mame" به سال 1974 بر می گردد که در آن لوسیل بال نقش عمه میم را ایفا کرد.

 

گفتنی است سوئینتن 55 ساله ، این روزها به همراه بازیگرانی چون جیک جیلنهال و لیلی کالینز ، سر تصویربرداری فیلم "Okja" به کارگردانی بونگ جون‌ هو حضور دارد. از فیلم های آینده ی وی می توان به بازسازی فیلم ترسناک کلاسیک داریو آرجنتو تحت عنوان "ساسپیریا" ، و فیلم ابرقهرمانانه ی "دکتر استرنج" اشاره کرد. آخرین اثری که از سوئینتن به نماش در آمد ، "درود بر سزار" به کارگردانی برادران کوئن بود که با استقبال نسبی منتقدان و تماشاگران همراه شد.

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: