نوشته شده در 1395/05/04
اعلام اسامی داوران  جشنواره فیلم ونیز 2016

اعلام اسامی داوران جشنواره فیلم ونیز 2016

داوران هفتاد و سومین دوره جشنواره ونیز در شرایطی معرفی شدند که در بین اسامی داوران بخش اصلی ، نام چهار بازیگر زن از چهار کشور متفاوت به چشم می خورد.

داوران هفتاد و سومین دوره ی جشنواره ی ونیز در شرایطی معرفی شدند که در بین اسامی داوران بخش اصلی ، نام چهار بازیگر زن ، از چهار کشور متفاوت به چشم می خورد. اعضای این هیأت که از طیف های مختلف سینما انتخاب شده اند عبارتند از آهنگساز آمریکایی لوری اندرسون ، بازیگر بریتانیایی جما آرترتون ، مستندساز آمریکایی جاشوآ اوپنهایمر ، نویسنده و فیلمنامه نویس ایتالیایی جیانکارلو دی کاتالدو ، بازیگر آلمانی نینا هوس ، بازیگر فرانسوی چیارا ماسترویانی ، کارگردان ونزوئلایی لورنزو ویگاس و بازیگر و خواننده ی چینی ژائو وی. گفتنی است از مدتها قبل حضور سم مندز سرشناس به عنوان رئیس هیأت داوران بخش اصلی این دوره از جشنواره مشخص شده بود.

 

در میان این انتخاب شدگان ، لورنزو ویگاس سال گذشته با اولین اثر بلند سینماییش تحت عنوان "از راه دور From Afar" موفق به تصاحب شیر طلایی ونیز شده است. ژائو وی نیز در نخستین تجربه ی فیلمسازیش در سال 2013 ، فیلم "خیلی جوان So Young" را کارگردانی کرد که به پرفروشترین فیلم ساخته شده توسط یک زن در تاریخ سینمای چین بدل گشت.

داوران بخش  افق های ونیز نیز عبارتند از : منتقد و مورخ مشهور آمریکایی و مقاله نویس نیویورک تایمز جیم هوبرمن ، بازیگر مصری نلی کریم ، بازیگر ایتالیایی ولنتینا لودوینی ، بازیگر کره ای سو ری مون ، منتقد اسپانیایی خوزه ماریا پرادو و کارگردان هندی چیتانیا تامهانه که در سال 2014 با نخستین اثرش "دادگاه Court" جایزه ی شیر آینده (بهترین فیلم اول) را از آن خود کرد. ریاست این هیأت را نیز رابرت گدیگیان ، فیلمساز کهنه کار فرانسوی بر عهده خواهد داشت.

 

و در نهایت اعضای هیأت داوران بخش شیر آینده ، مختص بهترین آثار کارگردانان فیلم اولی به ریاست کیم روسی استوارت عبارتند از : بازیگر اسپانیایی پیلار لوپز دی آیالا ، منتقد فرانسوی سرژ توبیانا و کارگردان جوان آمریکایی بردی کوربت که سال گذشته با فیلم "کودکی یک رئیس Childhood of a Leader" جایزه ی لوییجی دی لورنتیس برای بهترین فیلم اول و جایزه ی بهترین کارگردانی افق های ونیز را تصاحب کرد. جایزه ی این بخش صد هزار دلار پول نقد است که بین کارگردان و تهیه کننده ی بهترین اثر ، به طور مساوی تقسیم می شود.

هفتاد و سومین دوره ی جشنواره ی فیلم ونیز از سی و یکم آگوست (10 شهریور) با نمایش فیلم "لا لا لند" به عنوان فیلم افتتاحیه آغاز و تا دهم سپتامبر (20 شهریور) ادامه خواهد یافت. گفتنی است اسامی فیلم های بخش های مختلف رقابتی حاضر در جشنواره در تاریخ بیست و هشتم جولای (7 مرداد) اعلام خواهند شد.

 

مطالب مرتبط :

لالالند به عنوان فیلم افتتاحیه ی جشنواره ونیز انتخاب شد

رونمایی از سریال پائولو سورنتینو در جشنواره ی ونیز

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: