نوشته شده در 1395/04/30
گری مارشال در سن 81 سالگی درگذشت

گری مارشال در سن 81 سالگی درگذشت

گری مارشال ، خالق تعدادی از خاطره انگیزترین سریال های دهه هفتاد و هشتاد میلادی و کارگردان فیلم های کمدی رمانتیک در سن 81 سالگی بر اثر ذات الریه درگذشت.

گری مارشال ، خالق تعدادی از خاطره انگیزترین سریال های دهه ی هفتاد و هشتاد میلادی و کارگردان فیلم های کمدی رمانتیک در سن 81 سالگی بر اثر ذات الریه درگذشت. مارشال کار حرفه ای را از دهه ی شصت با نویسندگی برای آثار تلویزیونی همچون "نمایش لوسی" و "نمایش دیک ون دایک" آغاز کرد و در ادامه با اثبات توانایی های خود در عرصه ی تلویزیون ، دست به ساخت سریال های کمدی ماندگاری چون "زوج عجیب و غریب (1975 - 1970)" ، "روزهای شاد (1984 – 1974) ، "لاورن و شرلی (1971983 – 1976) و "مارک و میندی (1982 – 1978) زد که همگی آنها به شیرین ترین خاطرات بخش اعظمی از مردم آمریکا تبدیل شد.

در دهه ی هشتاد میلادی ، مارشال که یکی از شاخص ترین چهره های تلوزیونی آن زمان به حساب می آمد ، ترجیح داد به جای ادامه ی فعالیت در این عرصه ، کار در سینما را تجربه کند که بعد از روی آوردن به پرده ی بزرگ تا زمان مرگش در این مدیوم باقی ماند و به استثنای کارگردانی سریال انیمیشن "وندی" در سال 2013 ، هیچگاه به زادگاهش یعنی تلویزیون بازنگشت. وی در دنیای سینما هم آثار محبوب و البته پرفروشی را کارگردانی کرد که از بین آنها می توان به "زن زیبا" ، "عروس فراری" و "خاطرات شاهزاده خانم 1 و 2" اشاره کرد. آخرین کار مارشال در سینما ، ساخت یک سه گانه ی مناسبتی با به کارگیری از انبوهی از ستارگان سینما بود که با عنوان های "روز ولنتاین" ، "شب سال نو" و "روز مادر" به ترتیب در سال های 2010 ، 2011 و 2016 به نمایش درآمد.  

گری مارشال در سال 1995 با همکاری دخترش ، کتابی را تحت عنوان "وقتی همه چیز شاد است بیدارم کن" منتشر کرد که خاطرات وی از 35 سال ابتدایی فعالیتش در هالیوود را شامل میشد. وی کتاب دیگری هم با عنوان "روزهای شاد من در هالیوود" در سال 2012 منتشر کرد. مارشال در سال 1963 با باربارا ولز ازدواج کرد که پیوند آنها تا زمان مرگ مارشال ادامه یافت. آنها سه فرند به نام های لوری ، کاتلین و اسکات دارند که آنها نیز به کار هنری مشغولند. گفتنی است پنی مارشال ، بازیگر و کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون نیز ، خواهر کوچکتر گری به حساب می آید.

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: