نوشته شده در 1395/04/19
رونمایی از سریال پائولو سورنتینو در جشنواره ی ونیز

رونمایی از سریال پائولو سورنتینو در جشنواره ی ونیز

در خلال هفتاد و سومین دوره ی جشنواره ی ونیز ، از تازه ترین اثر پائولو سورنتینو ، مینی سریالی تحت عنوان "پاپ جوان" رونمایی خواهد شد.

در خلال هفتاد و سومین دوره ی جشنواره ی ونیز ، از تازه ترین اثر پائولو سورنتینو ، مینی سریالی تحت عنوان  "پاپ جوان The Young Pope" رونمایی خواهد شد. در این مجموعه که داستان آغاز به کار لنی بلاردو ، پاپ سیگاری اهل آمریکا را روایت خواهد کرد ، بازیگرانی بین المللی همچون جود لاو ، دایان کیتون ، سیلویو اورلندو ، سسیل دو فرانس ، جیمز کرامول و لودیوین سنیه به ایفای نقش پرداخته اند و تونی گریسونی (ترس و نفرت در لاس وگاس) ، اومبرتو کونتارلو (زیبایی بزرگ) و استفانو رولی (بهترین دوران جوانی) به همراه خود سورنتینو هم فیلمنامه ی اثر را نگارش کرده اند. طبق برنامه ریزی ها ، قرار است دو قسمت اول این مجموعه در تاریخ سوم سپتامبر در سالن سالا گراند ونیز به نمایش درآید.

در بیانیه ی شبکه ی اسکای ، یکی از تولید کنندگان این مجموعه آمده :

لنی بلاردو ، مشهور به پاپ پیوس سیزدهم ، نخستین پاپ آمریکایی تاریخ به حساب می آید. فردی جوان و جذاب که انتخاب وی به عنوان پاپ ، شاید نتیجه ی یک استراتژی رسانه ای ساده و موثر توسط کالج کاردینال ها بوده اما می دانیم که ظواهر می توانند همیشه فریبنده باشند خصوصا زمانی که پای رمز و راز الهی و واسطه گری بین مردم و خداوند در میان باشد. پیوس سیزدهم یکی از مرموزترین و پرتناقض ترین چهره های تاریخ کلیسا بود. هم زیرک بود و هم ساده لوح . هم سنتی بود و هم بسیار مدرن. هم مصمم بود و هم سرشار از تردید ، هم شکننده بود و هم بی رحم. او همیشه در تلاش بود تا از مسیر تنهایی و انزوا، خدایی برای خود و بشریت بیابد.

هرچند که سورنتینو با نمایش فیلم هایی نظیر "ایل دیوو" و "زیبایی بزرگ" در جشنواره ی کن به شهرتی جهانی رسید اما وی پیش از این ها ، با فیلم " One Man Up" در سال 2001 ، به عنوان جوانی تازه کار در ونیز حضور پیدا کرده بود. خود سورنتینو ، احساسش از حضور مجدد در ونیز را اینچنین توصیف می کند :

باعث افتخار من است که دوباره به ونیز باز می گردم. پیش از این من به خاطر نخستین فیلمم آنجا بودم و حالا به خاطر نخستین سریال تلوزیونی ام به این جشنواره باز می گردم.

 

مجموعه ی "پاپ جوان" در 8 قسمت 50 دقیقه ای توسط شبکه های Sky ، Canal+ و HBO تولید شده و قرار است از ماه اکتبر از طریق شبکه ی Sky Atlantic در کشور های ایتالیا ، ایرلند ، اتریش ، آلمان و مجموعه ی بریتانیا ، از طریق شبکه ی Canal+ در کشور فرانسه و از طریق شبکه ی HBO در سایر کشورها از جمله ایالت متحده به روی آنتن برود.

 

گفتنی است هفتاد و سومین دوره از جشنواره ی فیلم ونیز ، قدیمی ترین رویداد سینمایی جهان ، بعد از اعلام فیلم های بخش مسابقه در تاریخ بیست و هشتم جولای (7 مرداد) ، در سی و یکم آکوست (10 شهریور) آغاز به کار کرده و تا دهم سپتامبر (20 شهریور) ادامه خواهد یافت.

 

مطالب مرتبط :

لالالند به عنوان فیلم افتتاحیه ی جشنواره ونیز انتخاب شد

 

 

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: