نوشته شده در 1395/04/17
دختر 15 ساله ی سیاهپوست ، جایگزین مرد آهنی می شود

دختر 15 ساله ی سیاهپوست ، جایگزین مرد آهنی می شود

تونی استارک که از سال 1963 شخصیت مرد آهنی را در اختیار داشت به زودی جای خود را به دختری سیاهپوست به نام ریری ویلیامز خواهد داد.

با وجود اینکه در دنیای سینمایی مارول ، از گذشته تا به امروز هیچ تغییری در شخصیت های ابرقهرمانان این کمپانی رخ نداده و همواره هر کس در جای خودش باقی مانده است اما اخیرا شاهد تغییرات گسترده ای در دنیای کتاب های مصور مارول هستیم به طوری که در سال 2014 ، شخصیت ثور از یک مرد به زن تغیر کرد و در ادامه ، تونی استارک هم که از سال 1963 شخصیت مرد آهنی را در اختیار داشت به زودی جای خود را به دختری سیاهپوست به نام ریری ویلیامز خواهد داد. این دختر که در دانشگاه ام آی تی آمریکا تحصیل می کند ، لباس زرهیش را خودش ، شخصا در خوابگاه دانشگاه ساخته است. گفته می شود در پایان ماجراهای قسمت دوم "جنگ داخلی Civil War" ، تونی استارک تمام وظایف و مسئولیت هایش را به این شخصیت جوان و تازه وارد انتقال خواهد داد.

 

برایان مایکل بندیس ، از بنیانگذاران دنیای مدرن مارول و خالق شخصیت ریری ویلیامز درباره ی این قهرمان جدید این چنین توضیح می دهد :

ما بسیار آرام کار خود را آغاز کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در آینده تمام شخصیت های جدیدمان را به طور طبیعی و نا محسوس وارد دنیای مارول کنیم . ریری دختری جوان است که برای مبارزه با خشونت به پا می خیزد و سعی می کند با استفاده از ترکیب دانش و زیرکی اش با آن دسته از توانایی های ذاتی انسان که هنوز به آن پرداخته نشده است ، دست به کارهای بزرگی بزند. باید گفت این شخصیت حتی از شخصیت تونی استارک در همین سن و سال هم جلوتر است که این مسئله مرا بسیار هیجان زده می کند.

بندیس درباره ی میزان ترسش از پذیرفته نشدن این شخصیت از طرف هواداران نیز چنین نظری دارد :

با توجه به اینکه شخصیت های پیشینی که طراحی کردم ، همچون مایلز مورالس و جسیکا جونز توانستند نظر مثبت سختگیرترین طرفداران کمیک بوک ها را هم جلب کنند ، به نظرم این شخصیت هم موفق خواهد شد . طرفدارانمان با خلق هر شخصیت ، نگران این هستند که نکند به خاطرات خوب کودکیشان از شخصیت های قدیمی خدشه ای وارد شود.

 

با این وجود خود بندیس هم از احتمال موضع گیری منفی هواداران و واکنشهای تند آنان آگاه است:

گاهی اوقات پیام های انتقادی زیادی در این مورد به من می رسد. من فکر می کنم خود مردم هم نمی دانند با این روش ها تا چه حد دارند در مسیر نژادپرستی گام بر می دارند. من نمی گویم هر کس که از این شخصیت انتقاد کند قطعا نژاد پرست است ولی وقتی کسی می گوید ما که مایلز مورالس (شخصیت مایلز هم سیاه پوست است) را داشتیم دیگر چه نیازی به ریری بود ؟ این تاییدی است بر حرف های من. تنها کاری که از دست من بر می آید این است که از شخصیت ویلیامز در برابر این افراد دفاع کنم و امیدوار باشم که آنها نیز به مروز زمان از لحاظ فکری رشد پیدا کنند.

رابرت داونی جونیور ، بازیگر نقش تونی استارک در سری فیلم های مارول ، پیش از این در ماه آوریل در مصاحبه اش با دیلی استار اظهار تمایل کرده بود که بتواند نقش مرد آهنی را برای چند سال دیگر هم ادامه دهد که این می تواند شامل دو قسمت دیگر از مجموعه فیلم های "انتقام جویان" ، فیلم "مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه" و شاید قسمت چهارم فیلم مستقل "مرد آهنی" شود اما چیزی که کاملا مشخص است این است که وی نمی تواند تا ابد در نقش یک ابر قهرمان باقی بماند و باید دیر یا زود صحنه را به بازیگری دیگر واگذار کند.

 

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: