نوشته شده در 1395/04/10
اسکارلت جوهانسون ، پولسازترین بازیگر زن تاریخ سینما

اسکارلت جوهانسون ، پولسازترین بازیگر زن تاریخ سینما

اسکارلت جوهانسون ، ستاره ی 31 ساله ی سینما با توجه به فروش شگفت انگیر فیلم های اخیرش ، عنوان پولسازترین بازیگر زن تاریخ این عرصه را از آن خود کرد.

در شرایطی که برای دهه ها ، عنوان پولسازترین بازیگران تاریخ سینما در سیطره ی مردان این عرصه بوده است ، اسکارلت جوهانسون ، ستاره ی جوان و جذاب آمریکایی ، با توجه به فروش شگفت انگیز فیلم های اخیرش ، برای نخستین بار به عنوان یک زن در فهرست ده بازیگر پولساز تاریخ سینما قرار گرفت. وی بی شک بخش عمده ای از این موفقیت را مدیون بازی در نقش ناتاشا رومانوف در 5 فیلم از سری فیلم های مارول همچون "انتقام جویان" و "کاپیتان آمریکا" است. علاوه بر این اسکارلت اخیرا در فیلم "کتاب جنگل" هم به صداپیشگی پرداخته است که این اثر با فروشی بیش از 350 میلیون دلار به همراه فیلم دیگر امسال وی ، "کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی" با فروش بیش از 400 میلیون دلار ، مجموع فروش فیلم های او فقط در آمریکا را به رقم عجیب 3.3 میلیارد دلار رسانده است. از دیگر آثار پرفروش سالهای اخیر این بازیگر محبوب سینما می توان به فیلم های "لوسی" و "ما باغ وحش خریدیم" اشاره کرد.

 

این عنوان در شرایطی برای جوهانسون به ارمغان آمد که وی اخیرا از وجود شکافی بزرگ بین دستمزد بازیگران مرد و زن در هالیوود و تبعیض جنسیتی رایج در آن گلایه کرده بود. نکته ی حائز اهمیت درباره جوهانسون این است که وی در طول دوران حرفه ایش موفق شده بین بازیش در فیلم های بلاک باستری و حضور در آثار مستقل و هنری تعادلی درخور تحسین ایجاد کند که در این میان شخصیت های وی در دو فیلم "Her" و "زیر پوست" جزو چالش برانگیز ترین نقش های دهه ی اخیر سینما به حساب می آید که جوهانسون با شهامتی مثال زدنی از پس آنها برآمد.

در حال حاضر در صدر فهرست 10 بازیگران پولساز تاریخ سینما ، نام هریسون فورد ، ستاره ی مجموعه فیلم های "ایندیانا جونز" و "جنگ ستارگان" قرار دارد و ساموئل ال جکسون و مورگان فریمن نیز رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند. نفرات بعدی این فهرست عبارتند از تام هنکس ، رابرت داونی جونیور ، ادی مورفی ، تام کروز ، مایکل کین ، جانی دپ و نهایتا اسکارلت جوهانسون که بالاتر از گری اولدمن ، رابین ویلیامز و بروس ویلیس ، رتبه ی دهم این جدول را در از آن خود کرده است. در بین دیگر بازیگران زن هالیوود نیز ، کامرون دیاز با رتبه ی کلی نوزدهم ، عنوان دومین بازیگر پولساز زن تاریخ سینما را به خود اختصاص داده و بازیگرانی چون هلنا بونام کارتر (رتبه 26) ، کیت بلانشت (رتبه 29) ، جولیا رابرتز (رتبه 30) ، الیزابت بنکس (رتبه 31) ، اما واتسون (رتبه 32) و ان هاتاوی (رتبه 50) جایگاه های بعدی را در اختیار دارند.

 

گفتنی است جوهانسون که به تازگی بازی در فیلم "شبح درون پوسته" به کارگردانی روپرت سندرز را به اتمام رسانده است قرار است به زودی در فیلم "دلبر و ملعون" در نقش زلدا فیتزجرالد ، رمان نویس قرن بیستم و همسر اسکات فیتزجرالد سرشناس هنرنمایی کند.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: