نوشته شده در 1395/04/11
اعلام زمان رای گیری اسکار 2017 و معرفی نامزدها

اعلام زمان رای گیری اسکار 2017 و معرفی نامزدها

اسامی نامزد های اسکار 2017 در شرایطی در تاریخ 24 ژانویه (5 بهمن ماه) معرفی خواهند شد که این دوره از مراسم تفاوت هایی اساسی با دوره های قبل خواهد داشت.

یک روز پس از اینکه 683 نفر عضو جدید برای رای گیری جوایز اسکار 2017 دعوت به همکاری شدند ، تقویم رسمی این مراسم نیز منتشر شد که بر این اساس مرحله ی اول رای گیری برای انتخاب نامزدها از  پنجم ژانویه آغاز می شود و تا  سیزدهم این ماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که پس از اعلام اسامی نامزدها در تاریخ بیست و چهارم ژانویه ، یک دوره ی یک هفته ای برای انتخاب برندگان نهایی جوایز در نظر گرفته شده است . هشتاد و نهمین دوره ی جوایز اسکار ، یکشنبه شب بیست و ششم فوریه (هشتم اسفند ماه)  در تئاتر دالبی هالیوود واقع در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است بعد از اعتراضات صورت گرفته درباره ی عملکرد آکادمی در دوره های اخیر خود و اتهامات نژادپرستانه ی وارد بر آن ، در این دوره از مراسم 46 درصد هیئت داوران را زنان و 41 درصد آن را رنگین پوستان تشکیل خواهند داد که این آمار در سال گذشته شامل 27 درصد زنان و 11 درصد رنگین پوستان بود. شریل بون آیزاکس درباره ی تغییرات جدید اعمال شده در این مراسم می گوید : این تغییرات گام بزرگی است در جهت اینکه  جوایز آکادمی ، در ادامه طیف گسترده تری از چهره ها را در بگیرد.

 

تقویم هشتاد و نهمین دوره ی جوایز اسکار بدین شرح است :

 

دوازدهم نوامبر (21 آبان) : اهدای جوایز فرمانداران

پنجم ژانویه (16 دی) : آغاز دور اول رای گیری

سیزدهم ژانویه (24 دی) : پایان دور اول رای گیری

بیست و چهارم ژانویه (5 بهمن) : اعلام اسامی نامزدها

ششم فوریه (18 بهمن) : ضیافت ناهار نامزدها

یازدهم فوریه (23 بهمن) : جوایز علمی و فنی

سیزدهم فوریه (25 بهمن) : آغاز دور نهایی رای گیری

بیست و یکم فوریه (3 اسفتد) : پایان دور نهایی رای گیری

بیست و ششم فوریه (8 اسفند) : مراسم اصلی

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: