نوشته شده در 1395/04/08
پاگنده ی مشهور سینما درگذشت

پاگنده ی مشهور سینما درگذشت

باد اسپنسر ، بازیگر و ورزشکار مشهور ایتالیایی که در کشورمان به پاگنده شهرت داشت ، در سن 86 سالگی در شهر رم از دنیا رفت.

باد اسپنسر ، بازیگر و ورزشکار مشهور ایتالیایی که در کشورمان به  پاگنده شهرت داشت ، در سن 86 سالگی در شهر رم از دنیا رفت. وی بیشتر محبوبیتش را مدیون بازی در فیلم های کمدی اکشن و وسترن های اسپاگتی بود. ترنس هیل ، دیگر بازیگر ایتالیایی ، کسی بود که در بسیاری از فیلم ها به عنوان شخصیت مکمل وی به هنرنمایی می پرداخت. اسپنسر و هیل ، مجموعا در 18 فیلم در کنار هم جلوی دوربین رفتند.

 

باد اسپنسر با نام اصلی کارلو پدرسولی ، در ابتدا خود را به عنوان یک شناگر و بازیکن حرفه ای واترپلو مطرح کرد تا جایی که در المپیک های  1952 هلسینکی و 1956 ملبورن به عنوان شناگر تیم ایتالیا راهی این رقابت ها شد و در سال 1954 ، عنوان بهترین بازیکن واترپلوی این کشور را از آن خود کرد ولی در ادامه در حالی که فقط 28 سال داشت ورزش را رها کرده و به سینما روی آورد . وی به خاطر علاقه ی زیادش به آبجوی بادویزر و بازیگر مشهور آمریکایی اسپنسر تریسی ، باد را به عنوان نام کوچک و اسپنسر را به عنوان نام خانوادگی خود انتخاب کرد.

اسپنسر در سال 1967 در فیلم "خدا می بخشد...من نه!" برای اولین بار در کنار ترنس هیل قرار گرفت تا اینگونه ، همکاری بلند مدت این زوج بزن بهادر سینمای ایتالیا آغاز شود . این دو هنرمند در آن زمان نه تنها در ایتالیا که در کشورهای دیگر چون آلمان در اوج محبوبیت خود قرار داشتند و فیلم های مشترکشان نیز یکی پس از دیگری گیشه ها رافتح می کردند تا جایی که فیلم " به من میگن ترینیتی" آنها در سال 1970 ، رکورد فروش تاریخ سینمای ایتالیا را شکست ، رکوردی که چند ماه بعد توسط قسمت دوم این فیلم ، "هنوز هم ترینیتی هستم" دوباره شکسته شد. وی در سال 1973 ، در فیلم "پاگنده" برای اولین بار در نقش این شخصیت محبوب ظاهر شد و در ادامه ، این نقش را در سه فیلم دیگر تحت عنوان های "پاگنده به هنگ کنگ می رود" ، "پاگنده به آفریقا می رود" و "پاگنده به مصر می رود" تکرار کرد. اسپنسر در اواخر دهه ی هشتاد و دهه ی نود بیشتر در  فیلم های تلوزیون به نقش آفرینی می پرداخت که در بین آنها ، بازی وی در نقش شخصیت جک کلمنی از بقیه شناخته شده تر است.

 

در سال 2005 ، اسپنسر از طرف سیلویو برلوسکونی برای کار در سیاست به عنوان عضو شورای منطقه ای دعوت به همکاری شد ولی وی نهایتا در انتخابات شورا ، موفق به کسب آرای لازم نشد. او که در سال 1960 با ماریا آماتو ازدواج کرده بود تا پایان عمر در کنار وی و سه فرزندش ، جوزپه ، کریستین و دیامانته باقی ماند.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: