نوشته شده در 1395/04/08
اما استون و آلیسیا ویکاندر ؛ هر دو در نقش آگاتا کریستی

اما استون و آلیسیا ویکاندر ؛ هر دو در نقش آگاتا کریستی

کمپانی های پارامونت و سونی به صورت جداگانه در پی ساخت فیلمی درباره ی بزرگترین نویسنده ی کتاب های جنایی تاریخ و خالق "پوآرو" و "مارپل" ، آگاتا کریستی هستند.

دو کمپانی مشهور هالیوود ، پارامونت و سونی به صورت جداگانه در پی ساخت فیلمی درباره ی بزرگترین نویسنده ی کتاب های جنایی تاریخ و خالق "پوآرو" و "مارپل" ، آگاتا کریستی هستند و بر این اساس برای بازیگر نقش این هنرمند ، به ترتیب اما استون و آلیسیا ویکاندر را در نظر گرفته اند. این نخستین بار نیست که دو کمپانی بزرگ هالیوود ، به صورت همزمان سراغ ساخت فیلمی با موضوع مشترک می روند ، از بین نمونه های مشابه در این زمینه می توان به دو فیلم "کاپوتی" و "بدنام" هردو در سال 2005 با موضوع زندگی نویسنده ی جنجالی ، ترومن کاپوتی و دو فیلم "برخورد ژرف" و "آرماگدون" هر دو در سال 1998 با موضوع برخورد قریب الوقوع شیئی عظیم الجثه با کره ی زمین و نابودی جهان اشاره کرد.

 

فیلم کمپانی پارامونت با بازی استون ، قرار است به ماجراهای سال 1926 ، همزمان با اوج گیری اختلافات آگاتا با همسرش و ناپدید شدن مرموز یازده روزه ی وی بپردازد . موضوعی که یک بار هم پیش از این در سال 1979 ، دستمایه ی فیلمی تحت عنوان "آگاتا" با بازی ونسا ردگریو در نقش این شخصیت شده بود.

فیلم کمپانی سونی با بازی ویکاندر نیز تقریبا در یک دوره ی زمانی مشابه ، ماجرای مرگ مادر آگاتا در سال 1926  و در ادامه جدایی وی از همسرش ، آرچیبالد کریستی را روایت خواهد کرد . این فیلم در کنار این مسائل ، به رابطه ی آگاتا با چهره های سرشناسی چون آرتور کانن دویل ، نویسنده ی مجموعه کتاب های شرلوک هولمز و وینستون چرچیل ، نخست وزیر سابق بریتانیا خواهد پرداخت.

 

گفتنی است در حال حاضر ، بزرگترین چالش تهیه کنندگان این دو کمپانی ، گرفتن رضایت ماتیو پریچارد ، نوه ی آگاتا و کمپانی اکورن مدیا برای ساخت این فیلم است  که اتفاقا کار بس دشوار هم خواهد بود چرا که برای مثال ، تهیه کنندگان نسخه ی جدید فیلم "قتل در قطار سریع السیر شرق" بر اساس اثر مشهور کریستی ، هفت سال برای گرفتن مجور ساخت آن تلاش کردند تا بتوانند این فیلم را  به کارگردانی کنت برانا و با بازی آنجلینا جولی روانه ی پرده ی سینماها کنند . در حال حاضر 36 در صد از حقوق آثار آگاتا کریستی در اختیار ماتیو پریچارد و 64 درصد مابقی در اختیار کمپانی بریتانیایی اکورن مدیا است.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: