نوشته شده در 1395/04/06
حقایقی بی اهمیت درباره ی دنیای سینما (بخش اول)

حقایقی بی اهمیت درباره ی دنیای سینما (بخش اول)

در این مطلب به صورت پراکنده به بیان برخی از حواشی فیلم های ساخته شده تا به امروز و حقایقی درباره ی بازیگران سینما و کارگردانان مشهور این عرصه خواهیم پرداخت.

در این مطلب به صورت جسته و گریخته به بیان برخی از حواشی پیرامون فیلم های ساخته شده تا به امروز و حقایقی درباره ی بازیگران سینما و کارگردان مشهور این عرصه خواهیم پرداخت. این دسته از مطالب حاشیه ای همواره از دیرباز توسط آن گروه از افرادی که در فیلم ها به جستجوی چیزی بیش از آنچه که روی پرد ه ی سینما می بینند هستند ، مورد توجه قرار گرفته است اما پیش از خواندن این حواشی ، این موضوع را در نظر بگیرید که شما حتی با نخواندن این مطلب و گذشتن از کنار آن نیز چیزی را از دست نخواهید داد . آنچه در ادامه می آید مطالبی است عموما بی ربط با هم ، از گوشه و کنار سینما و چیزهایی که احتمالا پیش از این ، درباره ی هنرمندان محبوبتان نمی دانستید :

 

 

در حال حاضر بیش از 90 درصد از فیلم های آمریکایی ساخته شده در پیش از سال 1929 ، به طور کامل از بین رفته اند و هیچ نسخه ی دیگری نیز از آنها موجود نیست.

 

 

 

جیمز کامرون پس از دیدن فیلم "جنگ ستارگان" بود که تصمیم گرفت شغل رانندگی کامیون را رها کند و وارد عرصه ی فیلمسازی شود.

 

 

 

چارلی چاپلین ، فیلم دیکتاتور بزرگ (هجویه ای بر شخصیت هیتلر) را تماما با هزینه ی شخصی خود تولید کرد ، چرا که کمپانی های هالیوودی با توجه به غیر پیش بینی بودن واکنش نازی ها ، می ترسیدند که در صورت همکاری با وی تمام سرمایه شان را از دست بدهند.

 

 

 

سیلوستر استالونه ، پیش از رسیدن به شهرت آنقدر فقیر بود که مجبور شد سگش را به ازای مبلغ 50 دلار بفروشد ، اما وی یک هفته بعد از این اتفاق ، پس از فروش فیلمنامه ی راکی ، دوباره همان سگ را به مبلغ 3 هزار دلار خریداری نمود.

 

 

 

طبق آمارها ، برندگان جایزه ی اسکار ، در هنگام سخنرانی بعد از دریافت این جایزه ، آنقدر که از استیون اسپیلبرگ تشکر می کنند ، از خدا تشکر نمی کنند.

 

 

 

مورگان فریمن برای نخستین بار در سن 34 سالگی مقابل دوربین قرار می گیرد ولی تجربه ی اولین نقش مهم زندگی وی تا سن 52 سالگی به طول می انجامد که برای بازیگری که امروزه، عنوان یک ستاره را یدک می کشد ، آغازی بسیار دیر هنگام است.

 

 

 

چهار فیلم مطرح "پالپ فیکشن" ، "پارک ژوراسیک" ، "فارست گامپ" و " رستگاری در شائوشنک" که امروزه در نظرسنجی های مختلف در بین محبوب ترین آثار سینمایی جهان قرار می گیرند ، در ماه اکتبر سال 1994 ، به طور همزمان در حال نمایش بودند.

 

 

 

تولیدات سالانه سینمای نیجریه (نالیوود) ، حتی از تولیدات سینمای آمریکا (هالیوود) هم بیشتر است . در واقع سینمای نیجریه بعد از سینمای هند (بالیوود) ، بیشترین آمار ساخت فیلم سینمایی در جهان را در اختیار دارد.

 

 

 

بروس ویلیس پیش از اینکه به عرصه ی بازیگری روی بیاورد ، یک کارآگاه خصوصی بود.

 

 

 

سازندگان "جنگ ستارگان" ، برای طراحی چهره ی شخصیت یودا ، از چهره ی آلبرت اینشتین الهام گرفته اند.

 

 

 

سرعت حرکات رزمی بروس لی آنقدر سریع بود که تدوین گران فیلم هایش مجبور بودند برای مشاهده ی بهتر حرکاتش توسط تماشاگران ، از سرعت طبیعی فیلم بکاهند.

 

 

 

مانوئل دی الیویرا ، کارگردان صاحب سبک پرتغالی که از دوران صامت سینما تا زمان مرگش در سال 2015 به فیلمسازی مشغول بود ، عنوان پیرترین کارگردان تاریخ سینما را از آن خود کرده است. وی در هنگام ساخت آخرین اثرش ، 106 ساله بود.

 

 

 

فیلم "فعالیت های ماور الطبیعه Paranormal Activity " با وجود بودجه ی 15 هزار دلاریش در گیشه به فروش 193 میلیون دلاری دست یافت که بدین وسیله توانست از لحاظ نسبت بین بودجه ی یک فیلم و فروش آن ، رکورد شگفت انگیزی را به نام خود ثبت کند.

 

 

 

دیوید هولمز ، بدلکار نقش هری پاتر که در 6 فیلم ابتدایی این مجموعه ، به جای دنیل رادکلیف ، تمام صحنه های اکشن را اجرا می کرد ، در قسمت هفتم دچار حادثه ای شده و پس از آسیب دیدگی ستون فقراتش ، برای همیشه فلج شد.

 

 

 

بودجه ی ساخت فیلم تایتانیک از هزینه ی ساخت کشتی تایتانیک هم بیشتر بود.

 

 

 

ساندرا بولاک تنها بازیگری لقب گرفت که در یک سال هم جایزه اسکار بهترین بازیگری را برنده شد و هم جایزه ی تمشک طلایی بدترین بازیگر ( اسکار برای فیلم "نقطه ی کور" و تمشک برای "همه چیز درباره ی استیو").

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: