نوشته شده در 1395/04/05
مایکل شین در نقش مشهورترین قاتل سریالی دنیا

مایکل شین در نقش مشهورترین قاتل سریالی دنیا

مایکل شین ، در فیلم "قاتل رودخانه ی سبز" در نقش گری ریجوی ، کسی که در طی دو دهه ، 48 زن را به قتل رسانده است ، حضور خواهد یافت.

مایکل شین ، ستاره ی 47 ساله ی بریتانیایی سینما ، در فیلم "قاتل رودخانه ی سبز" در نقش گری ریجوی ، کسی که در طی دو دهه  48 زن را به قتل رسانده است ، حضور خواهد یافت. گفتنی است شین علاوه بر بازی در این فیلم ، کارگردانی کار را هم بر عهده خواهد داشت .

قاتل رودخانه ی سبز داستان مردی به نام گری ریجوی است که طی دهه های 80 و 90 ، هنگام بازگشت از شیفت کاریش به سمت خانه با روسپیان و زنان خیابانی ارتباط برقرار می کرده و پس از تجاوز ، آنها را به قتل می رسانده است . وی که جسد اکثر قربانیانش را در اطراف رودخانه ی سبز واشنگتن رها می کرده در ادامه به قاتل رودخانه ی سبز معروف می شود.  در این میان کارآگاهی به نام تام ینسن که به مدت 20 سال روی پرونده ی قتل ها کار می کرد در نهایت با استفاده از نتایج آزمایش دی ان ای ، موفق می شود این شخص را دستگیر کند . ریجوی پس از گرفتار شدن در طی معامله ای ، تضمین می کند که در ازای زنده ماندنش ، تمام حقیقت را برای روشن شدن افکار عمومی به زبان بیاورد. وی در ادامه اعتراف می کند که دست به کشتن 48 نفر زده که همگی آنها زن بودند و هیچ گونه حس پشیمانی نیز نسبت به جرائم مرتکب شده اش ندارد. او  حس تنفرش نسبت به زنان ، خصوصا مادرش را انگیزه ی اصلی تمامی قتل هایش می داند.

 

فیلمنامه ی این اثر که مایکل شین آن را از کتاب گرافیکی "قاتل رودخانه ی سبز : داستان یک کارآگاه واقعی" نوشته ی جف ینسن (پسر تام) و جاناتان کیس اقتباس کرده است ، در سال 2015 در بین فیلمنامه های لیست سیاه هالیوود قرار گرفت. خود شین درباره ی داستان فیلم جدیدش که البته اولین تجربه ی نویسندگی و کارگردانی وی هم به حساب می آید این چنین اظهار نظر می کند : قاتل رودخانه ی سبز فضای تاریکی دارد اما می شود در دل همین تاریکی هم نشانه هایی از امید را یافت. داستان تام و گری و ماجرای دهه ها تعقیب و گریز آنها ، چیزی بود که از همان ابتدا مرا جذب خود کرد و در ادامه دیگر راهی برای رهایی از آن نداشتم. امیدوارم بتوانم این داستان واقعی را طوری به تصویر بکشم که تماشاگران هم در هنگام دیدن فیلم همین احساس را  تجربه کنند.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: