نوشته شده در 1395/03/31
BBC امتیاز داستان مشهور آگاتا کریستی را خریداری نمود

BBC امتیاز داستان مشهور آگاتا کریستی را خریداری نمود

شبکه ی BBC امتیاز اقتباسی تلوزیونی از داستان کوتاه مشهور آگاتا کریستی تحت عنوان "شاهدی برای تعقیب" را خریداری نمود.

شبکه ی BBC امتیاز اقتباسی تلوزیونی از داستان کوتاه مشهور آگاتا کریستی تحت عنوان "شاهدی برای تعقیب" را خریداری نمود. سارا فلپس که پیش از این ، فیلمنامه ی مینی سریال "و سپس هیچکس نبود" را بر اساس رمان آگاتا کریستی به همین نام  نوشته بود ، کار نگارش فیلمنامه ی این اثر را نیز برعهده خواهد داشت و جولیان جارولد (جین شایسته) هم آن را کارگردانی خواهد گرد . گفتنی است کمپانی ماموت اسکرین و کمپانی تولیدات آگاتا کریستی پس از تجربه ی همکاری موفقشان در سال 2015 ، به عنوان تهیه کنندگان اصلی این پروژه یکبار دیگر  با هم همکاری خواهند داشت.

 

"شاهدی برای تعقیب" که در قالب یک مینی سریال دو قسمتی تهیه و پخش خواهد شد ، داستان وکیل مشهوری به نام ویلفرد روبارتز را در دهه ی 20 میلادی در شهر لندن روایت می کند . روبارتز در شرایطی که پزشکان وی را از ادامه ی کار حرفه ای منع کرده اند ، وکالت مردی به نام لئونارد را بر عهده می گیرد که متهم است یک بیوه زن را به طرز فجیعی به قتل رسانده است و این در حالی است که تمام شواهد و نشانه ها هم این مسئله را تایید می کنند . در این میان همسر لئونارد ، رومایین نقشی کلیدی را در ماجرا ایفا می کند .

سارا فلپس درباره ی اهمیت داستان کریستی اینچنین سخن می گوید : شاهدی برای تعقیب داستانی است تامل برانگیز درباره ی فریبکاری ، امیال انسانی ، قتل ، پول و اخلاقیات ، گناهکار و بی گناه ، دلشکستگی و در نهایت خطرناک تر و دردناک تر از همه ، عشق ! و در مرکز این ماجراهای تاریک و پیچیده ، شخصیت فوق العاده ی رومایین قرار می گیرد . قهرمان نوآر تمام دوران ها.

 

گفتنی است در سال 1957 ، بیلی وایلدر ، کارگردان افسانه ای سینما ، فیلم "شاهدی برای تعقیب" را با اقتباس از این اثر و با هنرمندی بازیگرانی چون تایرون پاور و مارلنه دیتریش کارگردانی کرد که این فیلم در نهایت نامزد دریافت 6 جایزه ی اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد.

 

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: