نوشته شده در 1395/03/28
فولکر اشلوندورف مهمان جشنواره ی تلورید خواهد بود

فولکر اشلوندورف مهمان جشنواره ی تلورید خواهد بود

فولکر اشلوندورف ، کارگردان 77 ساله ی صاحب نام سینمای آلمان ، به عنوان کارگردان مهمان چهل و سومین دوره ی جشنواره ی تلورید انتخاب شد.

فولکر اشلوندورف ، کارگردان 77 ساله ی صاحب نام سینمای آلمان ، به عنوان کارگردان مهمان چهل و سومین دوره ی جشنواره ی تلورید انتخاب شد. وی قرار است مجموعه ای از فیلم ها را برای نمایش در این دوره از جشنواره که از دوم تا پنجم سپتامبر (همزمان با روز کارگر آمریکا) برگزار خواهد شد انتخاب کند.

جولی هانتسینگر ، مدیر اجرایی جشنواره درباره این انتخاب اینچنین توضیح می دهد : اشلوندورف جزو کسانی بود که ما از همان ابتدای پروسه ی انتخاب کارگردان مهمان روی او نظر داشتیم. عشق او و دانش فوق العاده اش درباره ی سینما این فرصت را برای ما فراهم می کند تا مجموعه ای از آثار فوق العاده را در این دوره به نمایش بگذاریم . بی شک چهل و سومین دوره ی این جشنواره با  وجود اشلوندورف ، نسبت به دوره های قبل تجربه ای منحصر به فردتر خواهد بود.

 

فولکر اشلوندورف که پیش از شروع کارگردانیش ، تجربه ی دستیاری فیلمسازان بزرگی چون لویی مال ، آلن رنه و ژان پیر ملویل را در کارنامه اش داشت ، در سال 1966 با همان اولین فیلمش "تورلس جوان"  ، نام خود را به عنوان فیلمسازی متفاوت و آینده دار در بین طرفداران سینما مطرح کرد . وی با ساخت فیلم مشهور "طبل حلبی" در سال 1977 ، علاوه بر دریافت جایزه ی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان ، موفق شد جایزه ی معتبر نخل طلای جشنواره ی کن را هم تصاحب کند . آخرین فیلم اشلوندورف ، تحت عنوان "بازگشت به مونتاک در هفته های آینده در آلمان به نمایش درخواهد آمد.

گفتنی است در دوره های پیشین جشنواره ی آمریکایی تلورید هم  چهره های مشهوری از بخش های مختلف سینما ، به عنوان مهمان اصلی حضور داشته اند که از این میان می توان به افرادی چون گای مدین ، پیتر بوگدانوویچ ، مایکل اونداتج ، ارول موریس ، الکساندر پین ، جان بورمن ، باک هنری و پیتر سلرز اشاره کرد.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: