نوشته شده در 1395/03/23
آغاز به کار جشنواره ی شانگهای با حضور جمعی از ستارگان سینما

آغاز به کار جشنواره ی شانگهای با حضور جمعی از ستارگان سینما

در پایان شنبه شب یازدهم ژوئن ، جشنواره ی شانگهای ، کار خود را با حضور جمعی از ستارگان سینما ، روی فرش قرمز آغاز کرد .

در پایان شنبه شب یازدهم ژوئن ، جشنواره ی شانگهای ، کار خود را با حضور جمعی از ستارگان سینما ، روی فرش قرمز آغاز کرد . بردلی کوپر و یان مک کلین دو تن از کسانی بودند که به نمایندگی از دو نسل مختلف از دنیای بازیگران به جمع خبرنگاران و علاقه مندان سینما آمدند . رنی هارلین ، کارگردان و نویسنده ی مشهور فیلم های اکشن و آنگ لی ، کارگردان پر افتخار تایوانی هم دقایقی در برابر دوربین های خبرنگاران ظاهر شدند . از میان ستارگان شرقی سینما هم فن بینگبینگ ، شو کی و جکی چان در این مراسم حضور داشتند .

از میان مهمانان ویژه ی جشنواره ی شانگهای امسال ، می توان به چهره های شاخصی چون ژانت یانگ به عنوان مدیر اجرایی Tang Media ، آلبرت لی به عنوان رئیس Emperor  Motion Pictures ، درک یی (کارگردان) ، بیل کونگ به عنوان تهیه کننده ی La Peikang ، یو دونگ به عنوان رئیس Bona Film Group و کرگ فاستر ، مدیر عامل شرکت IMAX Pictures اشاره کرد .

 

در اواخر مراسم دیشب ، امیر کوستوریتسا ، کارگردان صاحب سبک صرب و رئیس هیئت داوران این دوره از جشنواره هم به همراه بقیه ی اعضای هیئت داوران از جمله آتوم اگویان کانادایی و جاناتان کیم کره ای روی فرش قرمز حاضر شدند .

گفتنی است نوزدهمین دوره ی جشنواره شانگهای در شرایطی از یازدهم تا نوزدهم ژوئن (22 تا 30 خرداد) در چین برگزار خواهد شد که می توان گفت ورنر هرتزوگ ، کارگردان سرشناس آلمانی با فیلم "نمک و آتش" و بروس برسفورد با فیلم "آقای چرچ" سرشناس ترین نام های بخش رقابتی امسال به حساب می آیند . البته در همین بخش ، فیلم "خشم و هیاهو" به کارگردانی هومن سیدی هم حضور دارد که برای تصاحب جام طلایی با فیلم های سایر کشورها به رقابت خواهد پرداخت . علاوه بر این ، فیلم " سویوق" به کارگردانی بهرام و بهمن ارک هم در بخش استعدادهای جدید آسیایی در سه رشته نامزد دریافت جایزه شده است .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: