نوشته شده در 1395/03/21
جنیفر لارنس در نقش الیزابت هولمز

جنیفر لارنس در نقش الیزابت هولمز

جنیفر لارنس ، بازیگر جوان و پر افتخار دنیای سینما ، قرار است در نقش الیزابت هولمز ، بنیانگذار شرکت بیوتکنولوژی "ترانوس" ایفای نقش کند .

جنیفر لارنس ، بازیگر جوان و پر افتخار دنیای سینما ، قرار است در نقش الیزابت هولمز ، بنیانگذار شرکت بیوتکنولوژی "ترانوس" ایفای نقش کند . از نکات جالب توجه فیلم می توان به حضور آدام مک کی که در سال گذشته ، با فیلم "کسری بزرگ" تحسین اکثریت منتقدین را برانگیخت در سمت تهیه کننده ی این پروژه اشاره کرد .

 

الیزابت هولمز ، کارآفرین بزرگ آمریکایی در زمینه ی بهداشت است که در سال 2003 ، با تلاش های بی وقفه ی خود موفق شد شرکت بیوتکنولوژی "ترانوس" را بنیانگذاری کند . این شرکت که به منظور تسهیل در خدمت گذاری به مردم و افزایش سطح بهداشت جامعه تاسیس شده بود ، در ادامه موفق شد با اختراع دستگاهی به نام "ادیسون" ، روش آزمایشهای پزشکی با استفاده از نمونه گیری انگشتی خون را جایگزین روش های پیشین کند . این شرکت با تثبیت این تکنولوژی موفق شد در تابستان سال 2014 به بالاترین ارزش سهام خود ، یعنی مبلغ 9 میلیارد دلار برسد . اما این وضعیت برای هولمز و شرکت محبوبش آنچنان پایدار باقی نماند .

در سال 2015 ، روزنامه ی وال استریت ژورنال ، طی مقاله ای صحت آزمایشات گرفته شده از بیماران ، از طریق روش ارائه شده توسط این شرکت را زیر سوال برد و این داستان ، آغازی بود بر جنجال های بزرگتری که در ادامه پیش آمد . بلافاصله پس از این اتفاق ، کمیته ای برای روشن شدن صحت ادعای این روزنامه تشکیل شد و در پی تحقیقات گسترده ی این گروه از مراکز مختلف پزشکی در آمریکا ، نتایج نادرست بدست آمده توسط روش "ادیسون" و خطاهای متعدد این دستگاه تایید شد .  

 

پس از این افشاگری ، ارزش سهام شرکت "ترانوس" در بازار بورس آمریکا با سقوطی بی سابقه  همراه شد ، به طوری که طی آمار منتشر شده توسط مجله ی معتبر فوربز در اواسط خرداد ماه امسال ، ارزش خالص این شرکت به رقم 800 میلیون دلار تنزل پیدا کرد تا بدین ترتیب ، الیزابت هولمز که در سال 2014 با دارایی 4.5 میلیارد دلار (نیمی از سهام شرکت) ، توسط همین مجله ی فوربز ، تنها با 30 سال سن ، به عنوان جوانترین میلیاردر زن خود ساخته ی آمریکا انتخاب شده بود ، در اتفاقی عجیب یک شبه به اعماق زمین سقوط کند . در حال حاضر دادستان فدرال آمریکا با اعلام ممنوعیت ادامه ی آزمایشات "ترانوس" ، تحقیقات خود را برای اطلاع از عمدی یا سهوی بودن اشتباهات این شرکت آغاز کرده است .

درباره ی جنیفر لارنس ، بازیگر نقش هولمز نیز باید گفت ، اگر این فیلم که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده است را هم به برنامه ی کاری شلوغ وی اضافه کنیم ، در آن صورت جمع پروژه های بزرگ و وسوسه انگیزی که او در آنها به ایفای نقش خواهد پرداخت ، جمع تر از گذشته خواهد شد . فیلم هایی نظیر " این کاری است که می‌کنم" به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ، "روز 6" به کارگردانی دارن آرونوفسکی و "نسخه ی زنانه ی یازده یار اوشن" به کارگردانی گری راس که هر کدام ، بنا به دلایلی می توانند در جمع مهمترین فیلم های سال قرار بگیرند .   

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: