نوشته شده در 1395/03/20
فیلمی دیگر از تیم سازنده ی آپولو 13

فیلمی دیگر از تیم سازنده ی آپولو 13

کمپانی اسکای دنس به همراه کمپانی فیلمسازی ران هاوارد در نظر دارند دوباره دست اندرکاران فیلم "آپولو 13" را برای ساخت یک فیلم فضایی جدید گرد هم جمع کنند .

کمپانی اسکای دنس ، زیر مجموعه ی پارامونت ، به همراه کمپانی فیلمسازی ران هاوارد تحت عنوان ایمجین اینترتیمنت در نظر دارند تا دوباره دست اندر کاران  فیلم "آپولو 13"  را برای ساخت یک فیلم فضایی جدید ، گرد هم جمع کنند . این فیلم بر اساس کتاب Seveneves ساخته خواهد شد و قرار است دوباره ران هاوارد به عنوان کارگردان ، ویلیام برولس به عنوان فیلمنامه نویس و برایان گریزر به عنوان تهیه کننده در پروژه حضور داشته باشند .

 

کتاب Seveneves که به قلم نیل استفنسن در تم فاجعه نوشته شده و در سال 2015 به چاپ رسیده است ، داستان آینده ای است که در آن کره ی ماه طی فعل و انفعالاتی متلاشی شده و به هفت قسمت جدا از هم تبدیل می شود . در این میان ، کیهان شناسی به نام دابیوس هریس پیش بینی می کند که این قطعات با اصابت به یکدیگر به زودی وارد جو زمین خواهند شد و با پوشش دادن آسمان ، در ظرف دوسال باعث به وجود آمدن فاجعه ای عظیم در سطح زمین می شود ، به طوری که سطح کره ی خاکی برای هزاران سال قابلیت حیات را نخواهد داشت . در این میان سران ملت های مختلف تصمیم می گیرند که برای حفظ نسل بشر ، 1500 نفر را با یک کشتی فضایی به فضا بفرستند .

 

گفتنی است کمپانی اسکای دنس ، پیش از این ساخت فیلم فضایی را با تولید دو قسمت آخر از مجموعه فیلم های پرفروش "پیشتازان فضا" تجربه کرده است . کمپانی ایمجین اینترتیمنت هم جدا از فیلم "آپولو 13" ، پیش از این فیلم هایی چون "ذهن زیبا" و "مرد سیندرلایی" را تولید کرده است . فیلم "آپولو 13" که با فروش جهانی بیش از 350 میلیون دلار ، یکی از موفق ترین فیلم های سال 1995 به حساب می آمد ، در پایان سال در 9 رشته از جمله بهترین فیلم نامزد جایزه ی اسکار شد که در این میان جایزه ی بهترین صداگذاری  و بهترین تدوین را تصاحب کرد .

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: