نوشته شده در 1395/03/19
حواشی فیلم محرمانه لوس آنجلس

حواشی فیلم محرمانه لوس آنجلس

محرمانه لوس آنجلس داستان چند مامور پلیس لوس آنجلس است که برای کشف فساد در پشت پرده ی اداره ی پلیس شهر ، جان خود را در معرض خطر قرار می دهند .

محرمانه لوس آنجلس

کارگردان : کرتیس هنسن

 

مهمترین افتخارات :

 

نامزد دریافت 9 جایزه ی اسکار از جمله جایزه ی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی

برنده ی 2 جایزه اسکار در شاخه های بهترین فیلمنامه ی اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزد دریافت 5 جایزه ی گلدن گلوب و دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده ی 4 جایزه از انجمن منتقدان فیلم بوستون در شاخه های بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده ی جوایز  فیلم سال ، کارگردان سال و  فیلمنامه ی سال از حلقه ی منتقدین لندن

نامزد نخل طلای جشنواره ی کن

 • یک سال قبل از ساخت فیلم ، زمانی که جیمز الروی نویسنده ی کتاب "محرمانه لوس آنجلس" در جلسه ی پرسش و پاسخی در استرالیا شرکت کرد ، یکی از خبرنگاران از او پرسید : آیا هیچ یک از کتاب های شما تبدیل به فیلم شده است ؟ الروی در جواب گفت : نه تنها محرمانه لوس آنجلس من تبدیل به فیلم خواهد شد بلکه دو تا از هموطنان شما (راسل کرو و گای پیرس ) هم در آن بازی خواهند کرد . این جمله ی وی با خنده ی زیاد خبرنگاران و حضار همراه بود . آنها فکر می کردند حرف الروی شوخی است و دارد به آنها کنایه می زند ، چرا که تا آن زمان این دو بازیگر شهرت جهانی چندانی نداشتند .

 

 • جیمز الروی در رمانش "باد وایت" را به عنوان قوی هیکل ترین پلیس نیویورک توصیف کرده است . راسل کرو برای اجرای این نقش به یک آپارتمان کوچک نقل مکان کرد . سقف این آپارتمان آنقدر کوتاه بود که کرو حتی نمی توانست به طور کامل بایستد . خودش می گوید این کار را انجام داده تا باور کند که یک آدم غول پیکر است .

 • کرتیس هنسن مقاومت زیادی کرد تا توانست هر سه پلیس اصلی داستان را در فیلم حفظ کند . تهیه کنندگان به خاطر محدود بودن بودجه ی فیلم ابتدا خواستند دو شخصیت اد اکسلی (پیرس) و جک وینسنت (اسپیسی) حذف شوند و باد وایت (کرو) به عنوان قهرمان فیلم معرفی شود . پس از تذکر هنسن مبنی بر اهمیت نقش اکسلی از او خواستند باد وایت را حذف کند و اکسلی را جایگزین او کند . در نهایت با پافشاری های هنسن و افزایش بودجه ی فیلم هر سه بازیگر اصلی حفظ شدند .

 

 • گای پیرس برای بار اول که فیلمنامه را خواند از آن خوشش نیامد . به نظر او شخصیت اکسلی زیاد از حد به درستکاری و عدالت طلبی خود اطمینان داشت .

 

 • هنسن بعد از دیدن فیلم " رامپر استامپر" ، راسل کرو را برای این فیلم  انتخاب کرد . تهیه کنندگان در ابتدا با حضور او و گای پیرس به عنوان دو خارجی در نقش پلیس های آمریکایی مخالف بودند . در ادامه هنسن برای آنها مربی گویش گرفت و با چند پلیس واقعی آشنایشان کرد.

 • کیم باسینگر تنها انتخاب برای نقش لین براکین بود .

 

 • کورتس هنسن و برایان هلگلند دو سال روی فیلمنامه کار کردند و 7 مرتبه آن را بازنویسی کردند که در نهایت با دریافت اسکار بهترین فیلمنامه نتیجه ی زحماتشان را گرفتند .

 

 • تجارت شخصیت پیرس پاچت (دیوید استراترن ) در فیلم ،کار روی شایعاتی درباره ی خانه ی فحشای هالیوود است . گفته می شود در دنیای واقعی روسپی خانه ای در هالیوود بوده که در آن زنها ، خودشان را دقیقا به شکل ستاره های بزرگ سینما در می آوردند و به نزد مشتریان می رفتند . گارسون کنین نویسنده و فیلمنامه نویس آمریکایی در خاطراتش می نویسد : یک بار مرا به مکانی عجیب بردند که زنی دقیقا شبیه به مائه وست (بازیگر مشهور و نماد آمریکایی) آنجا را اداره می کرد . در ادامه زنانی دیدم دقیقا شبیه بهجوآن کراوفورد ، کارول لمبارد ، مارلنه دیتریش ، جینجر راجرز و باربارا استانویک .

 

 • هنسن برای آمادگی گروه بازیگران برای ایفای نقش در فیلم ، چند فیلم کلاسیک را برایشان نمایش داد : بوسه مرگبار (1955) ، کشتن (1956) ، در مکانی خلوت (1950) ، زشت و زیبا (1954) و فیلمی از خودش : تاثیر مضر (1990) .

 

 • هنسون نمی خواست فیلم حس نوستالژیک داشته باشد بنابراین از دانته اسپینوتی ، فیلمبردار کار خواست تا صحنه ها را به صورت امروزی بگیرد .

 

 • متل ویکتوری که صحنه های پایانی فیلم در آن اتفاق می افتد فقط به منظور استفاده در این فیلم ساخته شده بود .

 • تهیه کنندگان فیلم مایکل مادسن را برای نقش باد وایت در نظر داشتند .

 

 • فیلم در 45 لوکیشن مختلف فیلمبرداری شده است .

 

 • اکثر اتفاقات فیلم از لحاظ تاریخی واقعی هستند ، مثل کریسمس خونین یا ماجراهای مربوط به دستگیری گانگستر مشهور میکی کوهن .

 

اختصاصی هنرنما

.

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: