نوشته شده در 1395/03/19
داستان محو شدن یکی از ستارگان دنیای هالیوود

داستان محو شدن یکی از ستارگان دنیای هالیوود

احتمالا فراموش کرده اید که ستاره ی سینما ، رنی زلوگر بعد از بازی در فیلم آخرش در سال 2010 ، بعد از گذر سالها هنوز روی پرده های سینما ظاهر نشده است

احتمالا فراموش کرده اید که ستاره ی سینما ، رنی زلوگر بعد از بازی در فیلم "آهنگ عشق من"  در سال 2010 ، بعد از گذر سالها هنوز  روی پرده های سینما ظاهر نشده است ، هرچند این دوری قرار است امسال با فیلم "کودک بریجیت جونز" به پایان برسد اما به راستی چه چیزی عامل این استراحت طولانی وی شد و تا چه حد این دوری با تصمیم مستقیم خود او بود ؟ بهتر است ابتدا دلیل این جدایی را از زبان خود رنی شنید .

 

رنی اعتراف می کند که دیگر از دیدن خودش روی پرده های سینما خسته شده بود . او حتی از شنیدن صدای خودش هم احساس ناخوشی می کرد  و نیاز داشت تا با دوری از این حرفه ، دوباره جان تازه ای بگیرد . این بود که دیگر قید بازیگری را زد و سراغ زندگیش رفت . اما می توان این تصمیم غافلگیر کننده را در فیلم های منتهی به سال بازنشستگی موقت وی نیز جستجو کرد . فیلم هایی که به واسطه ی آنها ، روی نامهربان سینما هم برای رنی نمایان شد . فیلم هایی نظیر "کلاه چرمی ها" که از قضا بدترین فیلم کارنامه ی کارگردانی جورج کلونی هم از آب درآمد یا فیلم "آپالوسا" به کارگردانی اد هریس که آن هم در مقایسه با تنها تجربه ی کارگردانی گذشته اش ، یک نزول محض بود . یا کمدی جاده ای "یکه و تنها " و درام ترسناک "پرونده ی 39" که هر دو فروش عصفباری را در گیشه تجربه کردند . بعد از اکران فیلم "آهنگ عشق من" در سپتامبر سال 2010 و عدم ارتباط دوباره مخاطبان با فیلم دیگری با بازی رنی ، وی بر آن شد تا برای کاهش فشارها از این عرصه کناره گیری کند .

حالا می شود دوباره به عقب برگشت و از زاویه ای دیگر به دلایل این اتفاق پرداخت . بر می گردیم به اوایل دهه ی گذشته ، یعنی زمانی که وی قرارداد بازی در فیلم کمدی رمانتیک "خاطرات روزانه  بریجیت جونز" را امضا کرد . این فیلم در نهایت ساخته شد و آنقدر موفق از آب درآمد که راه را برای تولید قسمت بعدیش هموار کرد . رنی 3 سال بعد در فیلم "بریجیت جونز : نکته ی باریک" دوباره در نقش بریجیت ظاهر شد . آیا علاقه مندان سینما ، رنی را فقط در قالب بریجیت جونز می پسندند ؟ آیا همین عامل باعث نشد که وی قسمتی جدید از بریجیت جونز را برای بازگشت به سینما انتخاب کند ؟ و در نهایت اگر این فیلم هم با شکست روبرو شود چه بر سر سرنوشت حرفه ای این بازیگر قدرتمند خواهد آمد ؟

 

اما آخرین نکته ای که درباره ی رنی جلب توجه می کند ، به اکتبر سال 2014 باز می گردد . زمانی که هنرمندان و خبرنگاران برای بیست و یکمین سالگرد مجله ی Elle گرد هم آمده بودند ، بازنی روبرو شدند که دیگر هیچ شباهتی به رنی گذشته نداشت ، دیگر حتی از نمک چهره اش هم که ثابت می کرد وی اصالتی فنلاندی نروژی دارد چیزی باقی نمانده بود . او آنقدر از لحاظ چهره با گذشته متفاوت بود که بسیاری از حضار به سختی موفق به شناخت وی شدند تا این شایعه به وجود بیاید که رنی هم احتمالا یکی از قربانیان جراحی های پلاستیک نا موفق شده است . خود رنی در آن مقطع در مصاحبه اش با People با رد این شایعه عنوان کرد که خوشحال است مردم فکر می کنند تفاوت پیدا کرده است و دیگر اینکه وی در حال حاضر زندگی شاد و متفاوتی را تجربه می کند . رنی در دسامبر 2015 ، در مصاحبه با سرگرمی های هفتگی نیز ادعا کرد که هیچگاه اخبار مربوط به خودش را در رسانه ها دنبال نمی کند و اهمیتی هم به شایعات پیرامونش نمی دهد . او فقط اطلاعات لازم را از طریق ایمیل از دوستان و طرفدارانش دریافت می کند . در هر صورت هنوز دلیل تغییر چهره ی وی در هاله ای از ابهام باقی مانده است و کسی چه میداند ،  شاید این تغییر چهره ، آخرین قطعه ی پازل داستان خداحافظی وی از سینما باشد .

رنی زولگر که بازیگری در سینما را از سن 25 سالگی آغاز کرد ، زمانی جزو اولین انتخاب ها برای تمامی نقش ها در فیلم های هالیوودی به حساب می آمد . او در فاصله ی بین سالهای 2001 تا 2003 ، سه بار پشت سر هم موفق به نامزدی جایزه ی اسکار شد و نهایتا آن را به واسطه ی حضور در "کوهستان های سرد" تصاحب کرد .  از فیلم های مطرح وی می توان به "شیکاگو" ، "خاطرات روزانه ی بریجیت جونز" ، "من ، خودم و آیرین" و "جری مگوایر" اشاره کرد . کسانی که هوز نقش آفرینی های قدرتمند رنی را در فیلم های  اواخر دهه ی نود و اوایل دهه ی گذشته به یاد دارند ، بی شک امیدوارند تا آغاز فصل جدید دوران بازیگری وی همراه با موفقیت باشد ، چرا که خوب می دانند صنعت هالیوود آنقدر بی عاطفه است که پیش از این ، بزرگترین ستارگان تاریخش را با کوچکترین لغزش به دست فراموشی سپرده است .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: