نوشته شده در 1395/02/28
اعتراف عجیب جف نیکولز

اعتراف عجیب جف نیکولز

جف نیکولز ، کارگردان فیلم "دوست داشتن" اعتراف کرد ، در صورت ساخته نشدن این فیلم همسرش از او جدا می شد .

جف نیکولز ، کارگردان مستقل آمریکایی و سازنده ی آثاری چون "ماد" و "پناه بگیر" ، در  حاشیه ی نمایش فیلم جدیدش تحت عنوان "دوست داشتن" در جشنواره ی کن ، صحبت های جالبی را مطرح کرد . نیکولز مدعی شد همسرش به قدری پیگیر ساخته شدن این فیلم بوده  که به او گفته بود : درست است که من تو را  دوست دارم ولی در صورت ساخته نشدن این فیلم ، بی شک از تو جدا خواهم شد .

 

فیلم  "دوست داشتن (لاوینگ)" ، که از یک ماجرای واقعی الهام گرفته شده است ، داستان مردی به نام ریچارد لاوینگ است که در سال 1958 ، به جرم ازدواج با دختری از نژادی متفاوت ، روانه ی زندان ویرجیانا می شود . وقتی این ماجرا به گوش انجمن های مختلف آزادی مدنی در ایالت متحده می رسد ، آنها برای نجات این مرد تلاش می کنند که سرانجام این مبارزات به لغو قانون ممنوعیت ازدواج آمریکایی ها با رنگین پوستان می انجامد .

 

 

در "دوست داشتن" ، جوئل ادگورتون استرالیایی و راث نگا اتیوپی – ایرلندی ، نقش این زن و شوهر عاشق هم را بازی کرده اند و یار همیشگی نیکولز ، مایکل شانون هم همچون تمام فیلم های گذشته ی این کارگردان ، در یکی از نقش های مهم فیلم حضور یافته است .

 

در نشست مطبوعاتی فیلم ، خبرنگاران حاضر از بازیگران فیلم خواستند توضیح دهند که  با توجه به نمایش فوق العاده ای که در فیلم ارائه داده اند ، در مراسم اسکار پیش رو ، تا چه حد شانس برای خود قائل هستند .  ادگورتون که سعی می کرد از جواب دادن به این سوال طفره برود در نهایت اشاره کرد : مهم تر از بحث جایزه گرفتن عوامل فیلم ، حرفی است که خود فیلم می زند . "دوست داشتن" فیلمی ضد نژاد پرستی و حامل پیام برابری تمام انسانهاست . داستان مردمی که در دوره ای از تاریخ حق زیستن نداشتند . دوست داشتن را یک فیلم کاملا غیر هالیوودی بدانید . .

 

نگا نیز در ادامه ی صحبت های ادگورتون تاکید می کند : فیلم می خواهد انسان بودن را به ما یادآوری کند . این یک بیانه ی سیاسی نیست ، بلکه چیزی است درباره ی تک تک افراد روی زمین . یاد آوری اینکه می شود ، در کمال صلح نشست و برای حل مشکلات به گفتگو پرداخت . از این حیث ، دوست داشتن یکی از مهمترین فیلم های تاریخ سینما است .

 

 

در پایان ، جف نیکولز به عنوان کارگردان اثر ، اینگونه صحبت های بازیگرانش را تکمیل می کند : ما قصد این را نداشتیم که یک درام دادگاهی بسازیم . ما می خواستیم داستان دو انسانی را روایت کنیم که در دریایی از عشق و دوست داشتن غوطه ور بودند . به نظر من حکایت ریچارد و میلدرد ، یکی از عاشقانه ترین حکایت های تمام تاریخ آمریکا به حساب می آید .

 

گفتنی است ، فیلم "دوست داشتن" در بخش اصلی شصت و نهمین دوره ی جشنواره ی کن ، ، برای تصاحب جایزه ی نخل طلا در حال رقابت است . این جشنواره در تاریخ دوم خرداد به کار خود پایان خواهد داد .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: