نوشته شده در 1395/02/20
درخشش زنان در جشنواره کن 2016

درخشش زنان در جشنواره کن 2016

شصت و نهمین دوره ی جشنواره ی کن از یک منظر جزو متفاوت ترین دوره های تاریخ این جشنواره به حساب می آید .

شصت و نهمین دوره ی جشنواره ی کن از یک منظر جزو متفاوت ترین دوره های تاریخ این جشنواره به حساب می آید و دلیل این تفاوت هم حضور پرتعداد کارگردانان زن در بخش های مختلف رقابتی آن است . به طوری که سه کارگردان زن برای دستیابی به نخل طلای 2016 با هم رقابت می کنند و در بخش های رقابتی دیگر کن و البته در هیأت داوران جشنواره هم حضور زنان بسیار پررنگ است .


آندریا آرنولد (جاده سرخ) ، کارگردان مستقل سینمای انگلستان و برنده ی جایزه ی اسکار و جایزه ی بزگ کن ، با فیلم "محبوب آمریکایی" با بازی شیا لبوف و ساشا لین یکی از نامزد های نخل طلای امسال خواهد بود و فیلمساز فرانسوی نیکول گارسیا (چارلی می گوید) هم با فیلم "از سرزمین ماه" ، با بازی ماریون کوتیار در این بخش حضور خواهد داشت . سومین کارگردان زن مدعی نخل طلا هم مارن اده (هر کس دیگر) ، کارگردان آلمانی برنده ی خرس نقره ای برلین است که با فیلم "تونی ادرمن" پا به این رقابت گذاشته است .

در بخش خارج از مسابقه ی جشنواره هم قرار است از فیلم "هیولای پول" به کارگردانی جودی فاستر سرشناس و با بازی جورج کلونی و جولیا رابرتز رونمایی شود . خواهران فرانسوی ، دلفین و موریل کالین هم با فیلم "توقفگاه" در بخش نوعی نگاه حضور خواهند داشت .

در بین 9 داور بخش نخل طلا به ریاست جورج میلر (مد مکس) هم 4 زن حضور دارند : کتایون شهابی از ایران ، ونسا پارادیس از فرانسه ، والریو گولینو از ایتالیا و کریستن دانست از آمریکا . جشنواره کن در دوم خرداد امسال برندگان خود را در بخش های مختلف خواهد شناخت .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: