نوشته شده در 1395/02/11
اولین فیلم سینمای کشور چین با موضوع اختلال تراجنسی

اولین فیلم سینمای کشور چین با موضوع اختلال تراجنسی

با توجه به افزایش روز افزون مسئله ی تغییر جنسیت در کشور پهناور چین و نظرات متناقض مردم و حکومت این کشور درباره ی این موضوع ، ژانگ وی ، برای اولین بار در این کشور دست به ساخت فیلمی با موضوع تراجنسی ها خواهد زد .

با توجه به افزایش روز افزون مسئله ی تغییر جنسیت در کشور پهناور چین و نظرات متناقض مردم و حکومت این کشور درباره ی این موضوع ، ژانگ وی ، کارگردان پنجاه ساله ی چینی ، برای اولین بار در این کشور دست به ساخت فیلمی با موضوع تراجنسی ها و عمل تغییر جنسیت خواهد زد .

این فیلم که "ریب" نام دارد ، داستان پسر نوجوانی است که در یک خانواده ی مسیحی بسیار مذهبی در شهر چجیانگ زندگی می کند . این نوجوان که شاهد تضاد های شخصیتی و بحران های جنسی در خود است ، تصمیم می گیرد که به یک دختر تبدیل شود و از اینجاست که او باید با مخالفت های خانواده ی متعصبش و باورهای رایج اجتماعی مقابله کند .
ژانگ وی ساخت این فیلم را چالشی بزرگ و مقابله با سانسور های معمول در سینمای چین را کاری بسیار دشوار توصیف می کند با این حال امیدوار است که در ساخت این پروژه ی مهم خللی بوجود نیاید . وی فیلمهایی نظیر "سایه" و "رئیس کارخانه" را در کارنامه دارد .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: