نوشته شده در 1395/01/04
حمله ی منتقدین به فیلم بتمن علیه سوپرمن ، سنگ قبر 250 میلیون دلاری

حمله ی منتقدین به فیلم بتمن علیه سوپرمن ، سنگ قبر 250 میلیون دلاری

فیلم بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت به کارگردانی زک اسنایدر ، کارگردان فیلم هایی نظیر "مرد پولادین" و "300" ، از همان اولین روزهای نمایشش در سطح جهان ، طرفداران این دو ابرقهرمان را نا امید کرده و در میان منتقدین هم هیچ اعتباری را به دست نیاورد .

فیلم بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت به کارگردانی زک اسنایدر ، کارگردان فیلم هایی نظیر "مرد پولادین" و "300" ، از همان اولین روزهای نمایشش در سطح جهان ، طرفداران این دو ابرقهرمان را نا امید کرده و در میان منتقدین هم هیچ اعتباری را به دست نیاورد . این ناکامی را می توان در نمرات کسب کرده ی این فیلم از منتقدین مشاهده کرد ، به طوری که در سایت متاکریتیک ، میانگین نمره ی 44 منتقد به فیلم 44 از 100 بوده و در سایت راتن تومیتوز ، با نظر 149 منتقد ، این فیلم از 100 درصد فقط 32 درصد از نظرات مثبت را به خود اختصاص داده است . در اینجا به چند اظهار نظر از منقدین نشریات مهم آمریکا اشاره می کنیم .

منتقد میامی هرالد فیلم را بیش از حد شلوغ ، غیر منسجم و گیج کننده توصیف کرد ، منتقد هالیوود ریپورتر شخصیت شرور داستان (لکس لوتر) با بازی جزی ایزنبرگ را نقطه ضعف بزرگ فیلم نامید به طوری که بینندگان در طول فیلم آرزو می کنند بتمن و سوپرمن هرچه زودتر اختلاف نظر ها را کنار گذاشته و با کمک هم این شخصیت مزاحم را از جریان داستان محو کنند . منتقد ایندی وایر نیز عنوان کرد زک اسنایدر در این فیلم به جای توجه به شخصیت پردازی ها و خصومت بین دو ابرقهرمان ، بیشتر یک تیزر طولانی را برای معرفی قسمت بعد راهی سینما ها کرده است . منتقد نیویورک تایمز تجربه ی دیدن بتمن و سوپرمن را از نظر زجر آور بودن با تجربه ی دیدار با فرشته ی مرگ مقایسه کرده است . منتقد اسکرین کراش نوشت : بتمن علیه سوپرمن یک آهنگ 150 دقیقه ای غم انگیز است که در آن دو ابر قهرمان بر سر اینکه کدام یک کار درست را انجام می دهند در حال منازعه اند در حالی که هر دو در جهالتی محض به سر می برند . جانان فیشر نیز ضمن انتقاد از کارگردانی بی خردانه اسنایدر ، فیلم او را دقیقا همان چیز شرم آوری دانست که طرفداران داستان های کمیک از آن متنفرند و در نهایت منتقد تایم اوت نیویورک هم بتمن علیه سوپرمن را فرصتی بر باد رفته و یک سنگ قبر 250 میلیون دلاری توصیف کرد .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: