نوشته شده در 1395/01/03
مارگو رابی و ماجرای رسوایی تونیا هاردینگ

مارگو رابی و ماجرای رسوایی تونیا هاردینگ

مارگو رابی ، ستاره ی 25 ساله استرالیایی در فیلم "من ، تونیا" در نقش تونیا هاردینگ ورزشکار رشته ی اسکیت نمایشی و عضو سابق تیم ملی این کشور در المپیک زمستانی سال 1994 ظاهر خواهد شد .

مارگو رابی ، ستاره ی 25 ساله استرالیایی در فیلم "من ، تونیا" در نقش تونیا هاردینگ ورزشکار رشته ی اسکیت نمایشی و عضو سابق تیم ملی این کشور در المپیک زمستانی سال 1994 ظاهر خواهد شد . رقابت هاردینگ با هموطنش نانسی کریگان در این دوره از مسابقات ، رکورد تعداد تماشاگران تلوزیونی در آمریکا را برای کل تاریخ رقابت های المپیک زمستانی شکست . رابی در این فیلم علاوه بر بازی در نقش اصلی ، تهیه کنندگی فیلم را هم بر عهده خواهد داشت .

 

تونیا هاردینگ که تمام کودکیش را در فقر سپری کرده بود با تلاش های خود در اوایل دهه ی نود موفق می شود تعداد زیادی رکورد را در رشته ی اسکیت نمایشی به نام خود ثبت کند . وی که سخت به دنبال قهرمانی المپیک در سال 1994 بود ، همسرش جف گیلولی را تحریک می کند تا شخصی را اجیر کند که به نانسی کریگان ، جدی ترین رقیب وی برای قهرمانی و یکی از محبوب ترین ورزشکاران آمریکایی حمله کند و او را در آستانه ی المپیک مصدوم کند . در نتیجه ی این حمله زانوی راست کریگان بر اثر ضربه ی باتوم مجروح شد اما با این وجود باز هم هاردینگ نتوانست مقام قهرمانی المپیک را کسب کند و رتبه ای بهتر از هشتمی نصیبش نشد ، در حالی که کریگان با تمرین های فراوان به شکل معجزه آسایی مجوز حضور در بازی ها را به دست آورد و در نهایت صاحب مدال نقره شد . هاردینگ بعد از این مسابقات برای همیشه از حضور در این رشته ی ورزشی محروم شد . او در ادامه یک نوار ویدئویی از رابطه اش با گیلولی را به قیمت دویست هزار دلار به کمپانی پنت هاوس فروخت که حواشی زیادی را برای وی رقم زد و بعد از گذشت یک دهه از این ماجراها هم به رشته ی بوکس روی آورد .

 

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: