نوشته شده در 1394/12/19
مواضع سیاسی هنرمندان آمریکایی درباره ی انتخابات پیش رو

مواضع سیاسی هنرمندان آمریکایی درباره ی انتخابات پیش رو

حمایت شون پن از هیلاری کلینتون ، حمله ی جورج کلونی و ساشا بارون کوهن به دونالد ترامپ

شون پن بازیگر برنده ی دو جایزه ی اسکار سینما و روزنامه نگار و فعال سیاسی عضو حزب دموکرات در مصاحبه ای درباره ی دو نامزد این حزب برای رقابت در انتخاب ریاست جمهوری پیش رو اعلام کرد : اگر چه برنی سندرز یک آمریکایی استثنایی است ولی من از کلینتون حمایت می کنم .


این در شرایطی است که هیلاری کلینتون و برنی سندرز رقابت تنگاتنگی را برای نمایندگی حزب دموکرات در انتخابات نهایی کشور آمریکا دارند . پس ازعبور از انتخابات درون حزبی رقیب احتمالی آنها در انتخابات نهایی ، مجری معروف تلوزیون ، دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه خواهد بود که پیش از این صراحتا مخالفتش را با مذاکره و نرمش با ایران اعلام کرده و در این راستا کری و اوباما را به فروختن اسرائیل متهم کرده است . وی که از حمایت گسترده ی رسانه ها برخوردار است خود را حامی اسرائیل و دشمن جدی ایران می نامد . در نقطه ی مقابل ، سندرز خواستار دوستی و برقراری سریع رابطه با ایران است و کلینتون هم ضمن تایید رابطه با ایران به دنبال نتیجه گیری به صورت گام به گام است .

 

پیش از این جورج کلونی و ساشا بارون کوهن در مصاحبه هایی جداگانه ، مخالفت خود را با دونالد ترامپ جنجالی اعلام کرده بودند ، به طوری که کلونی ، ترامپ را یک فاشیست بیگانه هراس نامیده و کوهن هم وی را شخصی عوام فریب توصیف کرده است . به همه ی اینها اظهار نظر بیل ماهر ، طنز پرداز آمریکایی را هم اضافه کنید که وعده های ترامپ را با اقدامات هیتلر مقایسه کرده است .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: