نوشته شده در 1394/12/11
جورج کندی ، بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار در گذشت

جورج کندی ، بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار در گذشت

جورج کندی ، بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار آمریکایی در سن 91 سالگی در گذشت . کندی که زاده ی نیویورک بود اولین بار حضور روی صحنه را در سن دو سالگی تجربه کرد .

جورج کندی ، بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار آمریکایی در سن 91 سالگی در گذشت . کندی که زاده ی نیویورک بود اولین بار حضور روی صحنه را در سن دو سالگی تجربه کرد . او در ادامه شانزده سال برای ارتش آمریکا خدمت کرد و اولین کارهای هنری جدیش هم در رادیوی وابسته به نیروهای مسلح آغاز کرد . پس از آن بود که به تلوزیون راه یافت و در سریال ها و شو های مختلف به ایفای نقش پرداخت .


کندی از زمان به شهرت رسیدنش در اوایل دهه ی شصت تا زمان مرگش به تناوب در نقش های تلوزیونی و سینمایی مختلفی ظاهر شد . وی به خاطر حضور در فیلم "لوک خوش دست" در سال 1968 برنده ی جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد . از دیگر فیلم های مطرح او می توان به "فرودگاه" ، "دوازده مرد خبیث" و سه گانه ی کمدی "اسلحه ی برهنه" اشاره کرد .

 

جورج در طول دهه ها فعالیت جدی هنری با بهترین بازیگران سینما از جمله جک لمون ، آلن دلون ، پل نیومن ، آوا گاردنر ، هنری فوندا ، کلینت ایستوود و برت لنکستر همبازی شد . از وی سه کتاب به یادگار مانده است . دو کتاب جنایی معمایی "قتل در موقعیت" و "قتل در ارتفاع" که در سال های 1983 و 1984 به چاپ رسیدند و کتاب اتوبیوگرافی "به من اعتماد کن" که در سال 2011 انتشار یافت .

بازگشت به لیست
دیدگاه کاربران
نام: